2. veebr 2014

Lapimaailma karbitegu

Eelmise nädala laupäeval käis Õmblusmamsel Kiilis. Põhjus, miks muidu laisk ja kodune Õmblusmamsel provintsist pealinna kanti jõudis oli lapimaailma klubi kolmas kokkutulek. Ei-ei, ma ei kuulu mingisse salaühingusse, vaid see on lapitehnika armastajate sõpruskond, mis kasvas välja Marja Matiiseni 2013. aasta lapitöö kursusest. Tänaseks on klubi liikmeskond veelgi täienenud ning uusi huvilisi lisandunud. Lapimaailma klubi kohta oskan rääkida vaid ülivõrdes. Fantastilised inimesed, suurepärased kohtumised. Igal kokkusaamisel on peale uute teadmiste garanteeritud mitu head kõhutäit naeru (see pikendab eluiga) ning hunnik väga teraapilist lobisemist (see on naistele hädavajalik).  Kui Eesti Lapitöö Selts ühendab juba tuntud ja tunnustatud kunstnikke, siis meie klubisse võivad kuuluda kõik, kes armastavad lapitehnikat ning aeg-ajalt õmblusmasina taha istuvad. Plaanid on suured ja minu arvates maru põnevad. Järgmisel kokkusaamisel "kiusame" Airit ehk Sutsukest (tema blogi) ning külastame tema Lapibutiiki, ülejärgmine kord ehk korraldame kohtingu mõne lapikunstnikuga.  Elame-näeme.
Kui nüüd keegi tundis soovi meiega ühineda, kirjutage Kadrile, http://www.kadristik.net/ tema on meie seltskonna hing ja südametunnistus.
Aga nüüd kolmandast kokkutulekust. Õigemini tuleb alustada sellest, et sügisel oli Õmblusmamsli töötoas kiirkursus, kus üritasin pooleteise tunniga edasi anda Elle Ikävalkolt kolme päevaga saadud teadmisi. (Pidin rääkima kiiremini kui oksjonipidaja). Peale seda tuli mõte ühildada lapikunst ning paberikunst karbikesse ning Lembe http://lukumetuku.blogspot.com/ oli lahkesti nõus õpitoa korraldama. Meisterdasime, sõime jõime, naersime, lobisesime ja oli üks ülimalt tore päev.

Naised tööhoos akadeemilise segaduse keskel. Pilt on laenatud Lembelt.


Minu karbikaane kate kujutab ulpivat vesiroosi ning tehtud, nagu ikka, lapimaali ehk lapipitsa tehnikas.


Muidugi oskasin oma vesiroosi tagurpidi karbile väänata, aga vähemalt karp ise tuli üsna kobe ning algajale ehk antakse andeks. Pealegi, (oma laste tungival nõudmisel) ei jää see mitte viimaseks katsetuseks.


1 kommentaar:

Anonüümne ütles ...

Väga vahva lapipitsa :) Selline isu tuli ka proovida :P aitäh idee eest!