30. märts 2014

Pisuke tellimustöö ja positiivselt negatiivsusest


Tellimustöö lastetekk

See tekike suurusega 120x120 on tellimustöö ja õnneks jooksid tellija ning minu mõtted üsna hästi kokku. Tekis on päris palju Õmblusmamslit. Sellist kollast, säravat, heatuju Õmblusmamslit. Õudusunenägu oleks ju see, kui tellija ning meistri maitsed sugugi ei ühti. (Minu puhul oleks see vist Hello Kitty lapitekk. Ja Mcqueeniga lapitekk on mul siiani tegemata. Ei teegi, kui väga jõuliselt peale ei käida. Kõkidele teistele pakkumistele olen avatud.) Pealegi ravis selline värvideplahvatus suurepäraselt pühapäevamasendust. Tõepoolest, õnneks vaid pühapäeva, täpsemalt pühapäeva õhtu masendust. Liialt masendav oleks olla terve nädal otsa masenduses. Pühapäeva õhtuti on minu peas hakanud vestlema kaks tegelast, umbes nii, nagu juhtus sellel pisikesel, krimpsus elukal Gollumil "Sõrmuste isanda" filmist. Üks neist on Unistaja, teine Skeptik. Skeptik on väga osav demagoog, sündinud vaidleja. Tõe huvides panen väikese jupi sellest vestlusest kirja

Unistaja (hiljem U): Ah, kui tore oleks teha tööd, mida armastad. Teeks õige Etsysse poe...
Skeptik (hiljem S): (vahele segades)Etsy pood! Hähh! Sinu arvutioskused ajavad isegi ürginimese naerma ja kes sul toodete tekstid ära tõlgib. Google translate või.
U: Eks ma õpi, arene...
S: Sina ja müümine. Sa ei ole kunagi suutnud midagi maha müüa, juba sinu ema ei ole suutnud midagi maha müüa ja nõnda kümme põlve jutti.
U: Kunagi peavad ju muutused tulema ja müügioskuseidki tuleb harjutada.
S: (põlastavalt) Harjutada! Õmblustööd on maailm täis. Kui tahad õmmelda, mine Wendresse patju kokku keevitama. Nälga sured oma harjutamise juures. Nälga, nälga, nälga..!

Tõeliselt vastik tegelane see Skeptik. Oskab teha Unistaja murust madalamaks.
Väga võimalik, et mõnelgi helerohelisel käsitöölisel, kes seisavad oma elu teelahkmel, on sellied sümptomid tuttavad.
Nüüd ma tsiteerin vabas vormis ajakirja Sensa märtsinumbrit:
"Enamikul inimestest on 80-90% mõtetest negatiivse iseloomuga. Need toidavad meie sisimaid negatiivseid uskumusi ning seeläbi mõjutavad käitumist, saavutusi ja tervist. Kui õpime negatiivseid mõtteid positiivsetega asendama, avanevad meile uued silmapiirid- elu muutub, tervis kosub ja meisse naasevad õnnetunne, tegutsemistahe ning elurõõm. Positiivsete kinnituslausete kasutamine sunnib meil teadlikult keskenduma sisimas seatud eesmärkidele ning meenutab meile mõtete ja sõnade teadvustamise olulisust."

Mis siis ikka. Läksin kohalikule Pärnu promenaadile jalutama, ning ütlesin enesele, ei, pigem ma hüüdsin kogu maailmale.  Saan kõigega hakkama, ületan kõik raskused, olen tark ja võimas, ilus ja andekas. Olen supermann ja elastiknaine. Universium on minuga ja minu õmblugmasinaga.
Päris ausalt, palju kergemaks läks ja mis veel toredam, keegi ei koristanud mind tol õhtul promenaadilt ära ja ei pistnud seevaldisse.
Pealegi, kohe pärast teraapiaseanssi sain Sutsukese soovitusel lapitekitellimuse.
Niiet, masenduses käsitöölised, kõik positiivsust hõikuma!

3 kommentaari:

Siret ütles ...

Oi sa teed kadedaks - tahaks ka osata nii värve kokku panna ja jutustada :)
Aga mul, kui üleõppinud pedagoogil on soovitus, las Unistaja räägib Skeptikule ühistööst (see on viimastel ajal tõusev trend ja tulevikuinimeste peamine töövorm), ühisloomest ja vaadaku, kas Skeptik jääb korraks tasa.

Kadri Kivistik ütles ...

Mulle meeldib Sireti soovitus :) Tead - ma arvan, et kohe-kohe varsti tuleb sulle tellimusi nii palju, et ei jõua ära täita! Sest sul on oma stiil, sul on fantastiline aura ja su oskused lasevad sul võrratuid töid teha! Kui isegi mulle neid tellimusi tuleb, siis hakkab sulle ka tulema! Sära edasi! :)

Martaberta Kompulsiivkuduja ütles ...

Inimestel, kelle on fantaasia, ideed, käelised oskused ja jooksev jutt ning ÕMBLUSoskus- need ei saa nälga surra. Ütle seda palun S-ile edasi ;)
Ma tean õmblemisest umbes samapalju nagu ka tuumafüüsikast aga ma naudin su õmblustöid ja jutte. Tubli oled!