25. märts 2014

Üks õite lopsakas õmblustöö

Selle postituse seemned külvati talvel, veebruarikuus, kui toimus juba arvult neljas lapimaailma klubi kokkutulek. Sedapuhku Airi ehk Sutsukese juures Lapibutiigis. Hakkaksin end kordama, kui kirjutaksin meie toredast, lõbusast, innustavast ja inspireerivast seltskonnast, kuid traditsiooniks on saanud seegi, et  räägime ka "asjast" ehk lapitehnikast. Airi demonstreeris oma üüratut lapiplokkide kollektsiooni, näitas kiirmeetodil vahtralehe ning südame õmblemist ja juttu tuli ka lapitehnikas riietest. Selle juures ärkas minus rätsep ja kui vanem tütar andis väga lahkesti loa omale seelik õmmelda, siis minu emasüda kohe heldis.


tribuline lapiseelik

Loomulikult on siin ka mõned mamslikrutskid, nagu näiteks see punane "nööbiliist" selja taga. Seelikul on lukk ja värvel.


lai lapiseelik tagant
 
 Tõtt öelda, nii lopsakat õmblustööd ma vabatahtlikult enam ette ei võtaks. Ribameetri lugemine läks umbes 20 pealt sassi, hiiglaslik meestesärk sai viimse killuni seelikusse. Lisaks mitmeid meetreid kangast. Mitu korda tuli harutada, sest materjali, mida algul tundus olevat palju lõppes otsa poole seeliku pealt. Alläärt tuli viie meetri kandis.


sinine seelik

Raskused ununevad, mured kaovad, jäämäedgi sulavad kunagi. Järele jääb rõõm hästi istuvast ja sobivast seelikust.

4 kommentaari:

Liisu ütles ...

Mõõtsin lõpuks üle. Alläärt oli umbestäpselt 6,69 meetrit. Võimas! Ootan juba suviseid vabaõhukontserte. :) Aitäh!

Kadri Kivistik ütles ...

No see on kohe väga äge mustlasseelik - täpselt selline, kuhu võiks end üleni sisse mässida :) Ja see nööbiliist! Ma tahan ka sinna reoveeasjanduse juurde, kus nii geniaalsed mõtted pähe kukuvad!

Anonüümne ütles ...

See on tõesti äge seelik! Viltused rüüsid ja nööbiliist annavad asjale palju juurde, teevad uudseks ja teistsuguseks. Ja värvivalik on ka ilus.

-Maris

Martaberta Kompulsiivkuduja ütles ...

Awwwwww!!! Ma tahan ka sellist! Ägedat ja kiiksuga.