3. apr 2014

Kunstisaalis, kunstisaalis...

Nojah! Veel aastake paar, ja minu elamine on nagu Louvre minivariant. Ma ei pea silmas kunsti aupaistet ning kvaliteeti, vaid kvantiteeti. Aga senini on veel arenguruumi ehk paar pildivaba seina.


lapimaal  süüdlused
See konkreetne eksemplar Õmblusmamsli kunsti koosneb peaasjalikult juttu puhuvatest lilledest ja leiab koha köögi seinal. Köök on ju koht, kus muliseb teevesi, pere saab kokku ja räägib päevasündmustest, kohvitassi taga vestlevad parimad sõbrad. Lillede jutuvadale on köögis alati kohta.


naeratus lapikunst
Aga miks selline kõvera alläärega pisut ebatraditsioonilise taimkattega kaltsupilt? Vat ei tea, aga miks ka mitte. See on vist esimesi "raamist väljas" ideid, mis mulle ühel ilusal päeval pähe kukkus. Igatahes käisin veel tinavabrikus tööl ja pakkisin idee üsna sügavale oma hingesoppi, silmade eest ära. Palgatöö ja kodutöö kõrvalt oli hädavaevu aega, et hädavajalik ära õmmelda. Pealegi oli kuidagi imelik olla imelik. Töökaaslased vestlevad eilastest seriaalidest, aga mina mõlgutan mõtteid huultega lillekestest. Eks imelikuks kasvamine võtab aega ja nõuab koguni pisut julgust, kuid ääretult tore ja vabastav on mõnikord eneselt heita asise inimese paine ning oma fantaasiat raputada. Nii kõvasti, kui vähegi võimalik. 

6 kommentaari:

Kadri Kivistik ütles ...

Ma võin end raputada palju tahes, aga selliseid ideid ikka pähe ei tule. Täitsa kurb kohe. Aga mul on nii hea meel, et sulle tulevad, sest siis on mul nii mõnus vaadata :) Sest no seda ma vahin ikka mõnuga :)

Lembe ütles ...

Sa tead Krista, ma armastan Su töid! Need on täpselt selliseid, milliseid meeldiks mulle teha, lihtsalt minu oskused pole nii head selles valdkonnas. Suurepärane Kunstisaal!

Sokike Sahtlist ütles ...

Alul on imelik olla imelik, aga pärast hakkab meeldima. Ja mitte ainult endale. ;)

Anonüümne ütles ...

IMELINE! Kunagi saab mul olema selline köök, kuhu see pilt sobiks väga heasti. :D
Ja sellest imelikuks olemisest.. Seda ma tean vääga hästi. :D

kyllike7 ütles ...

Väga vahva teos!!! Ja millised värvid - tõeline hea-tuju tegija!
Palju häid ideid edaspidiseks soovides Küllike

Anonüümne ütles ...

Ise lapitajana jälgin sinu blogi suure huviga.Sinu tööd on erilised ja andekad.Julgust ja inspiratsiooni!!!Astrid