14. mai 2014

Ideede haudumisest.

Mind on alati huvitanud, kust võtavad kunstnikud oma ideed. Mitte naturaalrealismi maalijad, vaid need, kelle kohta oskan vaid imestavalt küsida: "Ohoo, kuidas ta küll selle peale tuli?" No näiteks Navitrolla. Kaelkirjakud, kel pea pilvedes, pikad lehmad, seened ja pingviinid. Kui minule kipuvad kiiksuga ideed reoveepuhasti juures pähe kukkuma, siis Navitrolla peaks ju suisa kloaagis istuma. Või kasutab ta muid kanaleid? Kas võib juhtuda, et kunstnikul on pea tühi ning muusad jalga lasknud? No näiteks närib Navitrolla meeleheites pintslit, endal kliendid ukse taga, aga ei ühtegi ideepoega.
Kord ennemuistsel aal (varakevadel, kui puud veel raagus) läksin jalutama ja mõtlesin, kas ideid saab kunstlikult tekitada. Reoveepuhastist hoidsin meelega eemale. Ei jõua neidki ideid ära õmmelda, mis juba pähe kukkunud.
Jalutasin, silmitsesin raagus puid. Puud nägid välja umbes sellised. Idee hakkas juba looma.

Puud, muideks on tehtud vanadest sukapükstest. Need tundusid kõige puisemad.
Aga midagi võiks ju puu otsas olla. Öökullid on viimasel ajal väga populaarsed, kuid õige kunstnik ei aja ju populaarsust taga. Puu otsas võiks olla miskit erilist. Näiteks eriliselt punane lammas.

Lammas kukkus mul välja nagu lammas Shaun, aga mis sellest. Ma ei ole ju  kunstnik. Korralikku lammast joonistada, saati veel kaltsust meisterdada, ei olegi nii lihtne. Las siis olla selline, nagu on. 
Aga mida teeb lammas puu otsas? Loomulikult muneb. Mida ikka kevadel puu otsas tehakse. Arvatavasti haub ta uusi ideid. Pildi raam on tavapärase kandi asemel sukapükstest, sest kui raamist välja minna, siis korralikult.                                                                                                                                
                                                                                                                             

Sellest kõigest ma järeldasin, et kui midagi pikemalt põrnitseda, eriti kevadisi puid, on sellest täiesti võimalik kunstiprojekte välja haududa. Aga kunstiprojektid on suurepärased tujutõstjad, isegi siis, kui tegelikult peaks asjalikuks äriinimeseks hakkama. Seda oligi tarvis tõestada.

5 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Sõnatu! Lihtsalt sõnatu!! Järgmine kord ma ilmselt kukun lihtsalt ümber - nii vinged tegemised!

Siret

Arella ütles ...

Et sukkpükstest nii lahedaid puid saab välja võluda, poleks küll arvanud! Päris lahe oleks näiteks ka selline seelik. Sinu idee tekitab uusi ideid :)

Kadri Kivistik ütles ...

See on järjekordsellt nii: Krista ütleb punane lammas puu otsas. Mina mõtlen realistliku pildi välja ja siis sina tuled ja teed sukkpükstest puud ja paned lamba hauduma! :D Sa oled fantastiline!

PS. Mulle väga-väga-väga meeldib Sireti kommentaar :D Ma loodan, et tal on pehme kukkumine ;)

Anonüümne ütles ...

Super idee ja teostus! Amy

Anonüümne ütles ...

Ooooohsaaaaa, nii lahe lammas!

Terje