18. mai 2014

Me Made May. Projekt nr. 8,9,10,11 ja 12.

Esmapäeval oli lasteaias kevadpidu. Seega paluks pöörata tähelepanu minu tütrekese pluusile, mis saabus peole otse nõelasilma alt. Lastele õmmeldud riietega suudaksin täita Me made juuni, juuli ja augusti takkapihta. Endale olen märksa vähem teinud, aga millal enne on rätsepal riideid seljas... See linane jaki on jällegi üks lemmikuid. Tegin selle tükk aega tagasi vanema tütre lõpuaktuseks.
Mõnikogd juhtub nii, et terve päeva jooksul ei juhtugi midagi. Nii, nagu ma selle hallika trikotaaz-pluusiga õmblema hakkasin, nii ma terve päev otsa õmblesin. Pildi tegemiseks rapsisin niidijupid maha ja vahetasin pildistamist mitte kannatavad retuusid  vähe kobedamate säärevarjude vastu. Sellest edaspidi, mis mul nii hullult niiti ajas.
Siin ma säran oma uute lapitöö ajakirjadega. Sain need küla pealt lihtsalt niisama, suure aitähhi eest. Mõtelda, kui tore! Aga pluusikene minu seljas oli kunagi tädi Kaja hõlmikkampsun. Õmblesin hõlmikkampsuni ja ämma toodud trikotaaztüki kokku ja tulemust kannan siiani suure rõõmuga.
Neljapäeval oli ilm lihtsalt imeline. Päike, õitsvad toomepuud. Mida paremat võiks hing soovida. Väike jalutuskäik oma isa  pluusis. Pluus oli nõukaaegne, kuid vähekantud. Isale ei istunud põrmugi pluusi puna- ruuduline toon. Minule sobis see vägagi. Pärast totaalset ümberlõikust ja paari satsikese lisamist tuli pluus endale jätta, sest pärast muutusi tahtis isa pluusi veel vähem kanda.
Laupäeval panime kartuleid. Mul oli seljas enda õmmeldud vana dressipluus, aga ma ise olin kaotanud igasuguse kaubandusliku välimuse. Ei hakanud inimesi pildiga ehmatama. Pühapäeval käisin ämma juures pannkookidega kaubanduslikku välimust taastamas. Õnneks on mu linaste pükste värvel veidi lai. Pannkooke mahub sinna korralikult.


4 kommentaari:

Kadri Kivistik ütles ...

Oh kui põhjalik. Mina sorteerisin nööpe ja lõpuks võtsin ikka kõik endale :D Lisaks peaaegu kõik kangad tulid minu juurde. Aga oma õunapuuõieline seelik oli seljas ja Kai-Epp tegi pilti ka :)

Kadri Kivistik ütles ...

PS. Mulle väga meeldib see linane jakk. Nii mõnus kevadine. See ruuduline "isa" pluus on fantastiline! Nii hea, et ta seda kanda ei tahtnud ;)

Arella ütles ...

Iga päev uus outfit :) Ja nagu tellimise peale terve juunikuu saad lasteasju näidata, June is Made for Kids Month :)
http://www.made-by-rae.com/2014/05/june-is-made-for-kids-month/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=june-is-made-for-kids-month

Esta ütles ...

Üks uhkem kui teine, aga minu lemmik on see ruuduline pluus...
PS Aitäh šokolaadi eest :)