5. juuni 2014

Liblikate tants

Küll ma olen üks paras töömurdja. No ei oska ma oma elu vähesema vaevaga elada. Kõikidest tehnikatest, mis lapitamise jaoks on välja mõeldud, valin ma ikka kõige aeganõudvama ning töömahukama. No mis oleks viga lapitekk lihtsalt lappidest kokku panna. Nõndaviisi ju lapitekki ette kujutatakse. Aga Õmblusmamsel kukub kohe pabertehnikat murdma ja murrab teist paar nädalat jutti. Peale käsitsitehnikate on pabertehnika üks aeganõudvamaid. Tuli ju iga liblika tiivake eraldi paberile joonistada, läbi selle motiiv valmis õmmelda ning pärast paber ära kiskuda. Lisaks veel tiheteppimine. Jah, tore,et lapiteki valmis sain.
 Aga mida ongi mul siin viriseda. Lapitekk tuli ju selline lustakalt ummamuudu oma tantsivate liblikatega. Pisut nagu Õmblusmamsli käekirjaga. Võiks ju isegi ütelda, et oli vaeva väärt. Mõõtudeks 160x160
Aga nüüd jätkan oma töövahendite (täpsemalt tiheteppimisvahendite) tutvustust.
Ei-ei, ma ei kavatse õmblusmasina sisse lilli istutada. Aiatöö kindad on lapiteki teppimiseks ning sellelaadsed, kummeeritud peopesadega, on minu arvates  parimad. Nimelt ei tohiks kindad kangal põrmugi libiseda. Kui ma ehituspoest oma esimesi kindaid valisin, silitasin kindluse mõttes kõik lähedal asuvad meeste tunked läbi (tunked olid ilma meesteta) ning oma mehe takkapihta. Ega kinnaste ost ole naljaasi.
Kõik, kes vähegi lapitekke teppinud on, teavad, et see töö vajab õmblusmasinaga ühel tasapinnal olevat lauda. Mul ei lubatud töötoa laua sisse auku lõigata, sestap tuli soojustusplaadist lauakõrgendus ehitada. Selline enda klopsitud moodustis ajab päris kenasti asja ära.


2 kommentaari:

Arella ütles ...

Kaunis tekk! Kuna ma lapitekke ei tee, polnud mul aimugi, et selliseid töövahendeid vaja läheb. Nii huvitav ja hariv on lugeda töö valmimisest.

Kadri Kivistik ütles ...

See on nii armas tekk! Nagu vaataks sinise taeva poole ja näeks palju-palju liblikaid seal lendamas :)