13. juuni 2014

Pärnu Moodi Õmblusmamsel

Ohoh, huvitav, oli esimene mõte, kui mulle pakuti võimalust Pärnu Moealleel oma suvekollektsiooni näidata. Nimelt korraldab Pärnu kuurortigalerii Central igal kolmapäeval moedemostratsioone "Pärnu Moodi", kus näidatakse kohalikele tegijate loomingut.
"Huvitav" on mõte, mida olen viimasel ajal huvitavalt tihti mõtelnud. Näiteks viis minutit tagasi mõtlesin: "huvitav, kuhu on kadunud minu kudumisvardad koos poolikute sussidega."
Õnneks jõudsin korraldajatele ütelda suure JAA, kuniks hakkas pinisema "ohmisnüüdmina" laadne toode. Ma usun, paljud käsitöölised, kes pole harjunud püüne peal seisma, teavad seda jorinat:  ma ju ei oska, ma ju ei saa, aga kui keegi ei tule, aga kui keegi tuleb, aga kui minust midagi mõeldakse või kui ei mõelda, aga kui ei tea mida kõike veel. Ehk on selline toode jäänud alateadvusesse kusagilt nõukaaegsest lapsepõlvest, kus ülim tagasihoidlikkus oli voorus, ettevõtlikud olid Viru ärikad ning teistest erinemine hoopis kurjast.
Minu elu ei ole "ohmisnüüdmina" eriti palju segama hakanud. Ma olen loomult selline pisut edev ning kole uudishimulik mamsel. Ma tahtsin teada, kuidas elu esimene moedemostratsioon õnnestub ning ainus tee teada saamiseks oli proovida. Nüüd võin ütelda, et õnnestus. Ilmataat saatis päikest ja soojust, lapsed olid tunduvalt väiksem "kaos", kui ma arvasin ning publikule näis meeldivat. Vähemalt tomatitega ei visanud mind mitte keegi. Kõige toredam, et "huvitav" jõuab minuni reeglina enne, kui "ohmisnüüdmina".
Tänud Cätlynile ja Liisale pildistamistöö eest.Monica Kask näitas lisaks heegeldatud mütsikesi ning Evelin Nigula kauneid heegeldatud ehteid.

Minu "lastekollektsioon 2014" on kuurordigaleriis (Aia 8) müügis.

4 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Ja nii algaski õmblusmamsli tähelend.. ;)

Muhv ütles ...

Nii lahedad pildid, tüdrikud paistavad kõik väga rahul olevat. Ehk saabki see trikotaaži võidukäik mööda ja tuleb vana hea suvine sitsiseelik/-kleit jälle moodi :)

Anonüümne ütles ...

Lõpmata vahvad lapilised suvekleidid!

Mrs T ütles ...

Kõige ägedam moenäitus :) Modellid on ka eriti nupsikud ja tööd on väga kenad!