7. juuli 2014

Merimees, Ahoi!

Kustkohast on tulnud säärase purjekatega lapiteki inspiratsioon ei pea vast ühe pärnaka käest küsima. Kuigi, ega normaalne pärnakas linnarannas käi. Normaalne pärnakas käib kiiresti kohalikus rannas ja tõttab oma aialapile (minu ema) või õmblusmasina taha (mina), või oma igapäevatoimetuste juurde(normaalsed pärnakad)

lapitehnika  
 Lapitekk iseenesest on üsna lihtne. Välja arvatud pabertehnikas purjekad, kõverad õmblused ja tepingud.
Mõnele meremehe hingega poisile sobilik.

lapitehnika

Lapiteki tegin tolle asemele, mis mul Etsy poest ära osteti. Ma olen tihti mõtelnud, kuidas reageerib käsitöö müüja, kui pärast suurt tööd ja vaeva nägemist jõuab kätte esimene Etsy tellimus. Kas ta kasvatab tiritammesid, hõiskab, niiet küla kajab või sooritab muid eufoorilisi tegevusi. Nüüd ma tean. Kõigepealt ma istusin pool tundi, suu ammuli peas. Siis proovisin aru saada, mis nali see on. Seejärel palusin kõikidel pere liikmetel kinnitada, et see ei ole nali, kuniks nad olid minust vast üsna tüdinenud. Seejärel haarasin telefoni ja informeerisin kõiki, keda sain, info hankimise eesmärgil. Sest reaalseks müügiks olid mul loomulikult kõik ettevalmistused tegemata. Ilmselt arvasin, et Etsy pood on lihtsalt toreduse pärast. 
Mul ei olnud halli aimugi, kuidas viisakalt.sildistada oma tekikest: Printisin väikese lipiku Õmblusmamsli märgi ning hooldusjuhendiga. Peale selle ostsin Eesti teemalise kaardi, kuhu kirjutasin oma spetsiaalsed tänud ostjale.
Ma ei olnud läbi mõtelnud, kuidas lapitekki pakendada: Lapiteki panin viisakasse kilekotti ja Pakendikeskusest ostsin korraliku karbi. 
Ma ei olnud kunagi varem midagi USA-sse saatnud: Postkontorist aidati lahkelt ja järgmine kord tuleks saaja ja saatja andmed juba valmis kirjutada. Tollilehele kirjutasin "gift" ja kauba väärtuse panin üsna väikese. Mine sa seda USA tollimaksu tea sest postkontorist ei osanud mulle keski ütelda, mis summast alates kukub kaubale tollimaks kaela. Saatmiskulu (koos jälgimisega) oli 18 euri. Nagu näha, olen ma tänaseks päevaks palju targemaks saanud. 


Ahjaa, Sellel lapitekil on Etsy tekstis "Happy sailing!". Ehk mõjub.

10 kommentaari:

ojake ütles ...

Ilus tekk!Mulle meeldib.Kui suur ta on? Edu ja fantaasiat edaspidiseks!

Elina K ütles ...

Ma pole küll mingi poiss, kel unenägudes seilavad purjekad, aga mu tilluke randlase hing tunnistaks nõnda kena teki rõõmuga omaks!
Vahel kohe on nii, et mõni asi/pilt/seik poeb sügavale hinge ja praegu on see just see tekk!

Martaberta Kompulsiivkuduja ütles ...

Ma ka pole poiss aga meremehe hinge on minus külllaga ja seetõttu- mulle hullusti meeldib see tekk! Väga vägev!

Anneli T ütles ...
Autor on selle kommentaari eemaldanud.
Anneli T ütles ...
Autor on selle kommentaari eemaldanud.
Anneli T ütles ...

Väga lahe tekk! Mu tüdrukutirts praegu magab, aga olen üsna kindel, et temagi oleks sellest vaimustuses. Mul on su üle ülimalt hea meel! Edu!

Arella ütles ...

Väga ilus tekk! Ja palju õnne esimese Etsy müügi puhul! Et neid ikka ridamisi tuleks :)

Muhv ütles ...

Ma pole ei poiss ega pole mul meremehehinge ja merd võin vaadata vaid kaldalt ja sealt just selline pilt nagu tekil paistabki. Väga vahva tekk!

Postitamisest ei tea ma muhvigi, aga selle väiksema summa deklareerimisega on see oht, et kui kaup kauduma läheb, siis kompensatsioon arvutatakse sellelt summalt, mis kirjas, mitte tehingu tegelikult väärtuselt.

Mrs T ütles ...

Väga vahva tekk!!!

verpa ütles ...

Thatś really great, thanks for inspiration, I MUST try something similar.