13. aug 2014

Minimalistlikult modernne diivanikate Katile.

Lapitehnikas on tuhandeid mustreid, üüratult palju erinevaid võimalusi. Huvitav, kas keegi on suutnud neid kokku lugeda? Koguni nimetused on neil sellised, et hoia ja keela. "Palkmaja" on vägagi tavaline. Või siis "vanaema lilleaed" "tuuleveski" ümber, mõni "katedraail aken" või "dresdeni taldrik" koos"ananassitehnikaga". Võib muidugi ka nii, nagu mina tegin, aga hoiatus! See on üks keerukamaid lapitehnika mooduseid. Jajah, kummaline, kuid nii see on . Kõige raskem on teha  lihtsat asja, et see enam-vähem maitsekas tuleks. Väga kerge on libastuda, panna midagi liiga palju või liiga vähe, kokku toppida sobimatuid toone, jääda igavaks.Lihtne on jätta muljet, et lapitekk on suvalise memme tehtud, kes soovis oma vanade kitlite varu vähendada. Vanade kitlite varu vähendamises ei ole midagi halba, kuid oht on kokku klapitada kõik, mis näppu satub.

 Kogu see epiloog on sellest, et sõbranna Kati soovis katet oma nurgadiivanile. Ei midagi erilist, lihtsalt mõned suured ruudud. Vaadaku ma ise, millest, kuidas ja mis sobib. Selline suhteliselt suvaline see diivanikate muidugi tuli. Suurema vastupidavuse saavutamiseks ja muidu toreduse pärast käisin lapiteki tihetepinguga korralikult üle.

 Õnneks jäi  perenaine rahule ja tema modernses elamises mõjus selline minimalistlik  lapitekk koguni elegantselt. Aga mina võtan käsile lihtsamad tööd ja õmblen miskit iseenesele. Üks usinasti õmblev neiukene nimega Kadri on suutnud mind juba kadedusest roheliseks ajada.


1 kommentaar:

Kadri Kivistik ütles ...

Peaks kunagi joodiku rada õmblema :) See on minu meelest kõige naljakama nimega plokk :) Aga sellised katted - jah, lihtsus peitub võlu aga seda lihtsust polegi nii lihtne saavutada. Sul on see väga hästi korda läinud! :)