23. aug 2014

Roosa ja veel roosam lapitekk.

Huvitav, kustkohast küll on tulnud inimkonna kokkulepe, et roosa on pisikeste tüdrukute värv? Miks roosa, mitte näiteks kollane või roheline? Igatahes pidi selline äratundmine kohale jõudma üsna hiljuti, nii eelmise sajandi jooksul. Pärast mõningast kirjavahetust Etsys kliendiga sai mulle selgeks, et globaalne sooneutraalsus on vaid müüt ning inimesed soovivad tüdruklastele roosat. Saagu nende tahtmine. Sooneutraalsus ongi üks imelik asi, kuigi... lapiseelikud meestele, see oleks midagi uut. Noojah! Ma hakkan varsti juba ärimutilikult mõtlema,

Roosa karu roosa teki all

Ega minulgi roosa vastu midagi ole. See oli koguni mu lemmikvärv. Tõsi küll, 30 aastat tagasi. Roosa lapitekiga üritan kompenseerida eelmise lapiteki kandilist olekut. Midagi ümaramat, kõveramat, pitsilisemat ja romantilisemat ei osanud välja mõtelda.

romantiline lapitekk, lapitehnika

 Lapitekk läheb minu Etsy poe täitmiseks. Esialgu ei ole mul pood, vaid letikene kusagil nurga taga. Õiged poed algavad sajast tootest ja selliste kaubakogusteni tuleb kõvasti rabeleda.  Etsysse peaks vist kastitäie pajalappe õmblema, sest lapitekkide hoiustamisruum on juba täis.

aplikatsioon

Seega, kui kellegil roosad katsikud plaanis, siis kingitus ootab. Lapitekk ise on puuvillasest, tihetepitud ning mõõtudega 120x120 cm.

4 kommentaari:

ojake ütles ...

Ilus tekike, ilusad kangad!Fantaasiat ka edaspidiseks!

Kaire Kollom-Vahtra ütles ...

Väga-väga ilus ja armas tekk!

Muhv ütles ...

Väga meeldib, kuigi ma pole üldse roosa fänn. Esiteks, kuna on mummud, teiseks kuna on pitsi, kolmandaks kuna pole steriilselt geomeetriline-sümmeetriline (vabakäeteping, sinkadivonkadi triibud mummudes).

Inx ütles ...

Mulle on roosa alati meeldinud ja mida vanemaks saan, seda enam :) Pole ju ilmselgelt vale see ütlus, et mida vanem eit, seda roosam kleit. Aga miks peaksid üle 25 aastased ennast kõik pruuni riietama??? :D Minu ümber on palju roosat. Tänu sellele veel rohkem, et kodus tütar kasvamas. Niiet roosa on täiesti in.
Oma lapselapsele muide õmblesin täiesti helesinise hommikumantli.

Tekikese roosapunane pillerkaar on pilkupüüdev.