5. sept 2014

Kunst ei ole kunsti teha...

...kunst on kunstis kunsti näha. Siiani olen ma oma vastse üllitise kohta kuulnud: öäk, juuu, õunõu. Huvitav, kas mõni vihmaussikasvataja võiks minu pildi kohta, "ah kui nunnu" ütelda? Igatahes, asi on korda läinud ja ükskõikseks jäänud ei ole mitte keegi. Sest mis võiks olla hullem kui ükskõiksus? Vähemalt üks on kindel. Minu kuningvihmaussidega pilt on parem, kui taies nimega "asi, mis alles väljus pruuni koera tagumisest otsast", kuid paraku on sellised kunstitööd koguni näitustele jõudnud.
Pildi nimi on "The dark side of the moon" ja peaks väljendama midagi arukat ja sügavmõttelist. Mida täpselt, ei ole ma suutnud veel välja mõtelda.
Pildi idee andis mulle Kadri. Mitte just nii, et andis magu mett ja saia, mille maha pilland maiad. Üks tore vestlus teemal: ideid laiast maailmast, algas meil öökullidega lõppes lendavate vihmaussidega. Selle peale ma mõtlesin, et tulgem maa peale. Lendavaid vihmausse ei ole olemas. On lendavad sead ja sedagi esimesel aprillil. Aga vihmaussid tellistest seina uuristamas, vat see on realism.


Pildi tegemiseks oli alustuseks vaja telliseid, mis tuli kenasti müüriks laduda. Edasi võtsin mulla seest peotäie XXL suurus vihmausse ja lasin need müüri uuristama.Vihmausside kuninglikku loomust väljendavad nende kroonid. Pärast mõningast tööd ussikeste poolt oli pilt valmis ja leidis koha minu esiku seinal.


2 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Tipptasemel loominingulisus on Sul. See on pilt, mida võib kauaks jõllitama jääda (kuniks tuleb kõhe tunne peale, sest tekib vajadus kõiki seinu vaadata, ega seal ussiauke pole..) :)

Martaberta Kompulsiivkuduja ütles ...

Nomaitea. Ei ole ei öakk ega fuih ega juu ega midagi muud. Hoopis huvitav on. Ja äge on ka :D