22. sept 2014

Lapiseelik naturalis-vulgaris

Esialgu tahtsin oma uuele lapiseelikule nimeks panna "sinine assortii", aga kuna nimetus assortii on tänaseks ilmselt patenteeritud, siis seda ma kasutada ei saaks. Las siis olla seelik naturalis-vulgaris ehk täiesti tavaline lapiseelik. Jah, õmblemise vallas igasuguste tehnoloogiate patenteerimisega on, nagu on. Siin on äärmiselt raske, kui mitte võimatu leiutada miskit kardinaalselt uut. Kõik uus on unustatud vana ja sellegi on pisikesed hiinlased enne sind masstootmisesse võtnud. Ma ise olen väga koopiatundlik inimene. Ühestki ajakirjast ühtkit lapimustrit täpselt maha ei tee, huvitavad ideeleiud keedan oma isiklikus laboris läbi, enne kui kasutama hakkan. Kuid kuidas teha tehnoloogiliselt teisiti tavalist lapiseelikut et mitte kopeerida näiteks Kreeka Pähklit, kes minu arvates teeb Eesti parimaid lapiseelikuid.
Eks lapiseeliku teevad lapiseelikuks ikka lapid. (Vat see oli küll sügavamõtteline.) Aga ega lappide klapitamine ole lihtne töö. Mina kaevun selleks nagu mutt oma kangariiuli kultuurkihtidesse, nii et seinad värisevad ja klaasid klirisevad. Näiteks selles seelikus on 11 erinevat kangast, mis on teineteisega kuidagipidi sobima pandud. Kangaste sobimise valemit ma ei tea, aga kavatsen välja uurida. Selle ajani tegutsen kõhutunde ajel.

Seelik sobib vöömõõdule ligikaudu 70 (kumm ju venib), seeliku pikkus 97 ning alläärt tuli 320 cm.
Kui keski mul seelikut enne maikuud ära ei osta, võtan ta endale ja hakkan kandma ainult ja ainult lapiseelikuid.

7 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Imeilus sinine! Usun, et matemaatikutele pakuks suurt huvi selle lappide kokkusobitumise valemi välja uurimine. Sellega saaks teha kohe tõelise teadustöö! :D

ojake ütles ...

Väga hästi õnnestunud seelik!

mrs ütles ...

väga ilus seelik :)
aga lapiseelikute puhul mind alati huvitab millised nad pahemalt poolt välja näevad - äkki oleks kunagi võimalik ka sellest pilti saada;)

Anonüümne ütles ...

Olen sinu käsitööde suur imetleja!Väga armsad tööd!Sinu töödest on näha,et oled hingega ja südamega käsitööline!Astrid

Tiina ütles ...

Lapiseelikud on lahedad! Eriti sellised, mille kangad on ajaloolise hõnguga :) Nii südantsoojendav on seelikus nähe näiteks kangatükki, millest mäletan, et emal oli kunagi kittel :)

Tiina ütles ...

Nostalgiline, leidsin oma seeliku-pluusi kanga kah üles (see lillakate õitega). Aga valemist ära ei ütleks.

Inx ütles ...

Sinised toonid on alati mõnusad ja olen absoluutselt nõus, et lapisobitamise valemit...polegi lihtne leiutada, aga ehk tõepoolest mõni matemaatik võtab vaevaks ja teeb ära :) Patentide osas avaldasin oma arvamust juba millalgi jupp aega tagasi oma blogis, kui parasjagu vabariigis meil üks seelikuvaht üleval oli ja jään siin sinuga ühele nõule.
Armastan teha lapiseelikuid, aga minult ei tule neid nagu Vändrast saelaudu :D Ei jõua ja ei taha. Ikka selleks, et säiliks tegemise rõõm.
EEspool keegi küsis lapiseeliku pahupoole kohta ja võtan õiguse veidi vastata - kui on korrektselt tehtud, siis on ka vasak pool korralik :)

Igatahes sai sul valmis üks kena seelik !