30. sept 2014

Vaip vannituppa

Ja nüüd, ossa imet, midagi mitteõmmeldut. Vaibake, mis on heegeldatud sel ajal, kui Õmblusmamsel parasjagu ei õmble ega tee muid majapidamistöid. Sellist aega ei ole just tihti, aga mõnikord siiski.Vaibake ise ei ole ju midagi erilist, valmistatud ribadeks lõigutud T -särkidest ning mõeldud vannituppa varvaste alla.

Peaasjalikult on vaip aga tehtud selleks, et oleks vähestel tegevusvabadel hetkedel midagi teha. See on parim närvetervendav tegevus, mida oskan välja mõtelda ja niisama istuda enam ei suuda, ei taha, ei oska.Käed rüpes olla oleks hullem kui hiina piin.
Mõtelda, kui võtta käsitöölistelt, näiteks kudujatelt, ära vardad. Mõne aja pärast on nad vist valmis millele iganes alla kirjutama, et neid tagasi saada. No mida nad teeksid ilma varraste ja lõngata? Istuksid niisama, käed süles ja vahiks telekat. Mõne aja pärast hakkavad käed kudumisliigutuste taktis tõmblema, näpuotsad sügelema. Üle kuduja laotub salapärane pinge ja äng. Toanurgast hiilib kohutav koll nimega igavus. Kaugel ei ole deemon depressioon. Kuduja otsib meeleheitlikult vardaid, kuid neid ei ole. Peas keerlevad jubedad mõtted...   Appi! Kudujad, ärge seda lugege!

Kommentaare ei ole: