23. okt 2014

Maikuu lapitekk

Õmblusmamsel on veel täie mõistuse juures. Vähemalt enda arvates. Ma saan väga hästi aru, et antud hetkel ei ole maikuu. Kuupäevad ja nädalapäevad lähevad mõnikord segamini, aga kuud enamasti mitte. Hästi, varsti tuleb november, aga see ei meeldi mulle. Ma olen ökoinimene ja töötan päikesepatareidel, mitte ei tarbi fosiilkütust. Terve pimeda aja olen nagu pooltalveunes vaakuv karu. Ma vajan päikest. Ma vajan maikuud. Ma vajan kirsiõite puhkemise aega ning helesinist taevast. Ma vajan meelespealilli kraavipervel ning õrna, puhast kevaderomantikat. Siis tahaks hüüda: "Oh kaunis hetk, sa viibi veel!" Nagu näha, olen proovinud seda hetke oma lapitekki valada, nii hästi või halvasti, kui suutsin.

lapitöö, tepitud lapitekk
Lapitekk on tehtud palkmaja tehnikas. Palkmaja kasutasin ma viimati...eeee...  üle kümne aasta tagasi. Ma ei tea miks, tegelikult täiesti asjata, on mul selle mustri  suhtes olnud eelarvamus. Umbes nii, et võtad karudega kanga, lõikad karu välja ning õmbled ribad ümber. Selle lapitekiga sain ma eelarvamusest lahti ja juulikuu tekk tuleb samamoodi palkmajas. Jajah! Mõtleks kui äge oleks teha tekiseeria "12 kuud." 12 aasta pärast on mul asi tehtud. Püsige lainel!
Ahjaa! Lapitekk on üleni tihetepitud. Minu arvates on see voodikatete ning sellelaadsete mustrite suhtes oluline. Jätab kuidagi luksuslikuma mulje. Ärge küsige, kuidas ma teppisin 220x 180 lapitekki ilma raamita, tavalisel õmblusmasinal. Pärast tükk aega kondid valutasid. Aga ma muutun järjest osavamaks, üha vilunumaks. Pärast aastaaegade seeria lõpetamist võin välja anda juba raamatu. "Tiheteppimise käsiraamat kodumasinale A ja O"

tiheteping

6 kommentaari:

ojake ütles ...

Huvitav tekk!

Marika ütles ...

Ilus tekk ja pane ikka palkmaju edasi! Käsiraamatut jään huviga ootama :)

Maire ütles ...

Ma võin sind lohutada, et pärast nii suure teki raamil teppimist valutavad ka käed päris korralikult, lisaks veel jalad ka :D Ja ma varsti enam ei näe üldse põhjust, miks sa peaksid raami peale raha raiskama :)

Sila ütles ...

Väga, väga ilus tekk.
Kas ei võiks peatükki "Kuidas teppida kodumasinal suurt lapitekki?" siiski juba lugeda saada.:D Olen ise teinud igasuguseid kunsttükke selleks. Huvitav oleks Sinu kogemust kuulda.

Kadri Kivistik ütles ...

Mulle meeldib selle teki kangaste puhtus ja kargus. Mulle tundub see küll veebruari-märtsi tekk olevat (see aeg, kui veel on lund maas, pori üle pea ei käi ja taevas on nii sinine-sinine ja meel helge ning ootus kevade saabumise osas suur). Hästi armsad värvid oled kokku sobitanud ja muster toetab neid nende puhtuses. Ilusaid mõtteid jaanuari tekiks! :)

Kadri Kivistik ütles ...

Noh muidugi - jaanuarikuu all mõtlen ikka juulit :D
(Udupea on rääkinud...)