30. dets 2014

Ilusat helesinise ükssarviku aastat!

Jälle on kätte jõudnud aeg, kus tehakse nekrolooge vanale ja oode uuele, peetakse omaette monolooge ja üheskoos dialooge.
Aastajagu tagasi soovisin uuelt aastalt õmblemist, ja palju. Mõnes mõttes totakas soov. Mõni oleks soovinud uhket autot, uut maja, mõnd nutikat nutiseadet, ... kohe ei teagi, millised soovid oleksid tänapäeval "trendikad". Aga näe, mina tahan hirmsasti õmmelda. Ja seda ma saingi. Jällegi on olnud aasta, mil olen tegelenud sellega, mida armastan. 15 lapitekki, hunnikutes hilpe, muidu meisterdamist ning mõned väljapurskuva loovuse karjatused seinapiltide näol. "Pole paha!", ütleksid klassikud. Pääle selle olen väikestviisi täitnud oma Etsy poodi ja üritan koguni Venemaale laieneda.
Kõik see on võimalik olnud tänu minu kallile mehele, kes jätkuvalt minu kodukana eluviisi rahastab ja loomulikult tänu häädele sõpradele, kes mitte mingil juhul ei luba õmblemisega lõpparvet teha. Mitte, et ma niiväga tahaksingi.
Aga et uus aasta küll, aga miks helesinise ükssarviku oma? Lihtsalt oli selline imeloom ühel kaunil hommikul õue peal ja lükkas lund.

Ja siis ma mõtlesingi, et aasta 2015 tuleb  helesinise ükssarviku aasta, kus hakkab juhtuma ei vähem ega rohkem kui imesid. Imelisi kokkusaamisi imeliste inimestega, minu pähe kukuvad imetlusväärsed (või siis vähemalt imelikud) lapitekiideed, imekombel saavad mu netipoekesed jalad alla ja oh imet, ma ei peagi  enam käppa imema. Igatahes! Tuleb tore aasta! Jahh! Justnimelt!

Sest kui ükssarvikul sarvest kinni võtta ja kogu südamest midagi soovida, pidi see täide minema.

Eks imede sünnile peab ka ise veidi kaasa aitama. Enne jõule aitasin veidikene plindris olnud päkapikku ja õmblesin tublile ükssarvikule uue naha. Ei olnud sugugi raske töö. Päkapikk andis muudkui laua alt tükke kätte ja mina muudkui õmblesin. Jõuluõhtul oli ükssarvik uue naha üle hiiglama õnnelik.

Ja nüüd ongi aeg soovida toredat aastalõppu ja Head uut helesinise ükssarviku aastat! Kõikide unistuste täitumist ning nobedaid näppe, õmblusmasinaid, vardaid, heegelnõelasid, kangastelgi, potte, panne.... ja mida iganes ka järgmisel aastal!

2 kommentaari:

Arella ütles ...

Kõik su soovid täituvad Helesinise Ükssarviku aastal! Igatahes!

Kaire Kollom-Vahtra ütles ...

Kõikide soovide täitumist!!!