16. dets 2014

Oktoobrikuu lapitekk


Aisakellad tilisevad, jõuluinglid laperdavad tuules, Õmblusmamsli õmblusmasin peaks õmblema miskit teemakohast, aga ei. Mina olen end mõtelnud kuldsesse oktoobrisse, sest ei saa teisiti. Aisakellade asemel on mul peas jupimat aega vat selline lapitekk tilisenud.


Oleks siis idee mulle süvakosmosest pähe kukkunud või kõrgemate jõudude poolt lähetatud. Kaugel sellest. Idee vahtis naaberuulitsa kuuseheki pealt vastu. Ei, ei pannud ma kellegi lapitekki pihta. Kuusehekk oli omale tumepunased viinapuuväädid ümber tõmmanud ja sinna veel kuldkollaseid kaselehti külvanud. Lapitekk missugune!


Selle pääle ütlesin ma "ooo,ohoo, ohohohooo!", kuniks kõrvalhoovis lehti riisuv Naabri Valve tuli kaema, mida põnevat ma vahin. Tuligi teha sääred ning lapitekk ideede kaustikusse üles kribada. Kuid ei läbenud see kaustikus passida ja oktoobrit oodata. Hakkas enne piiksuma ning ennast kangale nõudma. Seega, ei mingeid jõule, ei mingit pühalikku pühademeeleolu. On päikeseline ja piisavalt soe oktoobripäev ühel väikesel ja vaiksel kõrvaltänaval.
Eelmises postituses on väike õpetus, kuidas sääraseid lapiblokke veidi vähema  vaevaga teha.
Lapiteki suurus on 165x215 ja kõik on usinasti läbi tepitud, nagu ikka.

3 kommentaari:

ojake ütles ...


Väga,väga,väga ilus tekk!Tõeline sügis!

Kadri Kivistik ütles ...

See on selline sooja sügise tekk väga mõnusa värvikombinatsiooniga! Nii äge oli jälle paari kangast ära tunda :P Ja kas ma oletan õigesti, et pealmised pruunid lehed on sellest šokolaadipruunist kangast? :P Väga efektne igal juhul!

Kaire Kollom-Vahtra ütles ...

Ilus sügisene lapitekk :D