10. dets 2014

Õmblusmamsli õpetused. Lendavad haned.

Õpetuste rubriik sai alguse sellest, et minu uude lapitekki mahtus täpselt 528 kolmnurka. Veel mingisugused aastad tagasi oleksingi võtnud käärid ning kukkunud neid ühekaupa välja lõikuma. Oleksin lõikunud tänase päevani. Õnneks saab "lendavate hanede" juures tootmist ratsionaliseerida ja uus lapitekk sai nädalaga valmis ja ootab päikesevalgust, et pildile ja blogisse pääseda. Mu kallis blogihaldur tegi selleks otstarbeks koguni toimiva lapitekkide galerii valmis ja uuendas igatsugu menüüsid. Paraku tundub, et päikesevalgus annab end veel kaua oodata. Sestap leppige väikese fragmendiga ja ehk päästab see mõnegi huvilise kolmnurkade lõikamisest. 
12 kolmnurga "lendavate hanede" motiiviks  õmblemiseks on esmalt vaja ühte suurt ruutu ja nelja väiksemat. Tähelepanu! Väiksematel ruutudel lisada õmblusvaru ja lõigata ära väike nurgake. Joonistada diagonaal ja õmmelda mõlemalt poolt seda.

Järgmised kaks lapikest samamoodi. Siin tuleb eelmiste lappide õmblusvarud tee pealt eest koristada. See, muideks , läheb pidevalt meelest ära.

Nüüd tuleb piki diagonaali kogu kupatus lahti lõigata ja siin ta on!

Kommentaare ei ole: