3. jaan 2015

Metsamaastikust ja blogimaastikust

Säherduse muutliku ilmaga on kõik Pärnumaa metsade karud talveunest üles ärganud. Inimesed, olge ettevaatlikud! See konkreetne fotoobjektiivi ette sattunud eksemplar näeb küll talviselt sale välja, kuid on sellele vaatamata oma parimas karutujus. Mul vedas!
Aga et kõik ausalt ära rääkida:


Kes teab, mis on onesie. Mina ei teadnud, ei olnud õrna aimugi, kuniks päkapikk sosistas, et justnimelt sellist asja soovib kuuse all näha minu keskmine tütreke. Ja mitte tavalist, vaid karu oma. Tuli siis minulgi end uuemate trendituultega kurssi viia. See siin, muideks, pidi olema viimane moehitt. Õige varsti pidid kõik, kes mitte lubjakad ja viimased fossiilid ole, hakkama säherduste kostüümidega ringi käima. Nii tööl, kodus kui puhkehetkel. Valik on suur põdraonesie, jäneseonesie, kaelkirjakuonesie, tiigrionesie, karupoeg Puhhi onesie....  igaüks leiab oma. Kui soovite nõustamist, palun pöörduda. Õmblusmamsel on nüüdsest onesie ekspert.


Nii et varsti on linnatänavad issanda loomaaeda täis. Aga mina, rumal, arvasin esiti, et sellise kostüümiga saab ainult Vändra metsas karu mängida. Riskides ohuga, et maha lastakse, millest omakorda jäävad pojad järele, kes suure kära saatel Pärnu laadale tuuakse ning tsirkusesse tööle sunnitakse.


Aga mitte sellest ei tahtnud ma kirjutada, kirjutan ma siis, kui olen juba pika jutu ära kirjutanud. Kartuleid koorides tuli mulle meelde üks ajalooline sündmus. Sündmus on üsna tähtsusetu maailma jaoks, kuid ülimalt oluline Õmblusmamslile. Nimelt on möödunud Õmblusmamsli õmblusblogi sünnist juba kolm aastat. Kolm olla kohtuseadus.  See oli 3. jaanuar 2012, kui Isetegijas alustasin. Esimeses postituses viitasin oma edevusele ja ega edevus ole tänaseks kusagile kadunud.  Pealegi on igatmasti kirjutamine mulle juba kooliajast meeldinud, kuigi tänaste üllitiste eest saaksin vist suure ja rasvase kahe. Jahh, eesti keele õpetaja, ma tean, et lauset ei alustata jahhiga. Täpselt sama palju meeldib mulle lugeda ja nimelt teiste inimeste blogisid. Siit üleskutse Eestimaa õmblejatele ning lapitajatele. Hakake ruttu blogiga pihta, sest kui kudumises veel midagi leiab, on õmblemise ja lapitöö osas turg üsna tühi.

Alustame siis:  Minu hea sõbranna Kadri, kes on juba staazikas blogija. http://www.kadristik.net/ Kadri, uuu, kuhu oled sa jäänud? Kaeva kohe õmblusmasin välja!
Esta blogi Kohustuslik tegevusvabadus. http://tegemine.wordpress.com/  Estat lihtsalt peab lugema. No irnu erneks, kui ägedalt mõni kirjutada oskab.
Mailise blogi. http://www.mailisdesign.com/blogi  Soovitan soojalt kõikidele lapitöö huvilistele. Hästi informatiivne ja asjalik koht.
Ruthi õmblusblogi  http://tallinnstyle.blogspot.com/
Kai Epu teksablogi  https://fromoldjeans.wordpress.com/
Kairi käsitööd. http://kairiteeb.blogspot.com/  Siin on palju mõnusat tegemist lastele.
Nööbijutud  http://loviisu.blogspot.com/
Lapitööd on veel Heleni blogis  http://helen-asjad.blogspot.com/
Vahvate asjade logiraamat.  http://vahvateasjadelogiraamat.blogspot.com/
Lee Reinula ateljee. http://leereinula.blogspot.com/  Tema teeb muidugi õmbluskunsti tippu.
Isetegija blogidest võiks veel soovitada Kreeka pähklit, http://www.isetegija.net/index.php?ind=blog&op=home&idu=18513  kes teeb väga ägedaid lapiriideid.
Airi ehk Lapibutiigi blogi.  http://www.isetegija.net/index.php?ind=blog&op=home&idu=8135
Ilme blogi. http://www.isetegija.net/index.php?ind=blog&op=home&idu=1479  Minu arvates on tema Lapitekimeister suure tähega. Imelised tööd!
Ojakese lapitöö. http://www.isetegija.net/index.php?ind=blog&op=home&idu=18291

Ja ongi vist õmblemisblogidega kõik. Kui  mõni märkamata jäi, paluks kohe politseisse üles anda. Kudumisblogidega on valik suurem.Kohe näha, et eestlane on kudurahvas aga nendest teinekord.  Paljudel on kudumiste sekka mõned õmmeldised sattunud, mõned on juba tükimat aega kadunud, Maire tegutseb oma Leisi Lapikojaga ainult Facebookis.Järelikult mahub Eesti blogimaastikule vabalt ära veel tosin suurepäraste töödega, hea kujundusega, ilusate piltidega, huvitava tekstiga õmblus ja lapitööblogi.

8 kommentaari:

Esta ütles ...

1. Sellistel onesiedel oleks Etsy poes kindlasti lööki!
2. Olen komplimendi tõttu kõrvust tõstetud! Ja tore, et viitsisid nimekirja teha, mõnest blogist polnud ma seni teadlik.
3. Sekundeerin üleskutsele: kõik või vähemalt pooled õmblejad blogima!

Kadri Kivistik ütles ...

Kadri käib ja imetleb sinu töid. Aga nii kui õmblustuppa läheb, on tal paha tuju. Õmblusmasina kaevamiseks läheb mitu päeva vist veel... Sul on siin puudu veel Krentu: http://krentu.blogspot.com/ . Ta teeb küll kõike muud ka (ja kõike imelisemalt) aga ta õmbleb ka päris palju :) Siis veel üks Eesti naine (kuid blogi kirjutab inglise keeles: http://sewinginathens.wordpress.com/).

Mailis Kess ütles ...

Nii lahe :-)
Huvitav, et ma just eile klikkisin Sinu lehe servas olevaid linke. Oli mõte oma blogisse ka põnevate tegijate linke lisada...
Püüdsin ise ka midagi juurde leida aga ei õnnestunud.
Minul jäid enamuse puhul asi katki seetõttu, et ma ei saa sel moel neid lisada nagu siin. Pean lisama logo või pildi ja linkima. Ja ainult üksikutel on mingi logo.

Mailis Kess ütles ...

Tere veelkord!

Tegin oma mullu oma kodulehele õmblejate teemalise foorumi ja kogusin sinna kõikvõimalikke selleteemalisi linke.
Huvi puudumise tõttu panin foorumi kinni.
Nüüd, kus FB hakkab omadega kokku jooksma, avasin foorumi taas. Tulge vaadake sealseid kontakte, olen neid aastaid kogunud.
http://www.mailisdesign.com/foorum.html#/

Lemmi ütles ...

Tere!

Alustan seda kommentaari juba mitmendat korda, aga alati tuleb midagi vahele.
Mina oleksin ka Krentu lisanud. Veel õmbleb lisaks kudumisele Vardagurmaan- http://vardagurmaan.blogspot.com/

Siis üks tore õmblusblogi on Reima tehtud- http://reimatehtud.blogspot.com/

Ja Sirtsuk- http://sirtsuk.blogspot.com/ ka õmbleb, kuigi on ka tore meisterdaja.
Sellist imelise lapitööga blogi nagu sul on ma küll ei tea. Loore ei lase mul ka väga palju arvutis ringi tuhnida ja nii jääb uute blogide avastamine juhuse hooleks.

Kõike ilusat!
Lemmi

Anonüümne ütles ...

Nii armas oli mainitud saada, aitäh! See andis ka paraja vopsu sinna tahapoole, et uuesti blogima hakata! Oma teises blogis, kus on ülejäänud õmblemine väljaspool teksamaailma, tegin algust kah. https://kaieppkasitoo.wordpress.com/

Krentut tahtsin minagi mainida, täielik hingepai on tema postitused. Ning Polkovniku Butiik: http://polkovnikubutiik.blogspot.com/ Ta küll õmbleb peamiselt prosse ja tudujäneseid, kuid teeb neid nii imeliselt!

Anonüümne ütles ...

õmblemisteemade lugemisest ja kirjutamisest. kustutasin äsja oma blogi mida pidasin 2005aastast, oli seal nii õmblus kui muud juttu veidi, ja nüüd viimased aastad lihtsalt seisis unaruses. aga üllatuseks avastasin just siin sinu hea inspireeriva blogi. ja need keda esile tõstsid on samuti minu lemmikud. Edu ja nõel näppu!

Ingrid Nõelakojast

Inx ütles ...

Oh häda, ma olen juba varsti 9 aastat pidanud oma blogi :) Käsitööst ongi ülekaalus õmblemine ja lapitöö. Jah, mitte küll nii sageli, kui tahaks, aga see juhtub siis, kui inimesel on põhitöö midagi muud. Ise olen samuti mõelnud, et vähevõitu meil neid õmblusblogisid....ja sinu nimekiri on väga abiks :) Tänud!

www.kaldkriips.ee