12. jaan 2015

Palitu klaveritoolide ja laululind varblasega.

Selle mantlikese lugu algas nööpidest. Huvitav, kui palju on neid, kes nööpidele mantli külge õmblevad, mitte vastupidi.  

  Kord, oma üüratuid õmblustagavarasid sorteerides, leidsin ma fantastilised nööbid. Sellised puidust, tumepruuni lakiga kaetud, made in NSVL, täpselt nagu klaveritoolid. See viis mõtted muusikale.
Oooo..., ma imetlen neid, kes mõnd pilli mängida või laulda mõistavad. Minust on muusika kauge kaarega mööda läinud. Ei-ei, muusika kui selline meeldib mulle väga. Võib koguni ütelda, et mul on oma lemmikzanrid, lemmiklauljad. Mõne hingemineva laulukese puhul olen võimeline koguni pisara poetama. Aga et ma ise...  Kõikides ühislaulmistes mina vaikin või liigutan hädiselt suud. Ma ei tea, kustkohast on tulnud veendumus, et ma laulda ei oska. Ehk ei ole ma lihtsalt proovinud, ja seda viga annab parandada? Kallid naabrid, täna õhtul on minuga kõik korras. Seedimine on ideaalne, kusagilt ei valuta. Ma lihvin lihtsalt oma lauluhäält.

Aga see selleks. Kui nööbid on nagu klaveritoolid, võiks mantli musikaalset olemust kuidagi rõhutada. Noodivõti või klaver- siis võiks minust vale mulje jääda. Nii palju ma küll harjutada ei viitsi, et lauljaks hakata. Mõni kauni häälega laululind. Näiteks õrn ööbik või laulu laksutav kuldnokk. No ei. Linnuperest tundus kõige hingelähedasem pidevalt säutsuv varblane. Selle väikese, armsa uulitsapolisi side muusikaga on täiesti olemas. Kutsuti ju Edith Piafigi Pariisi varblaseks.
Varblane, muideks, on puhas lapitöö, valmistet olemasolevatest materjalidest ehk siis kaltsutükkidest.

Mantli lõige on pärit Burda 10/2012... Aga ega selle lõikega päris säärast saa. Mulle ei meeldinud algne lotakas olemus ja lõiget tuli pisut kohendada.

"Firmamärk" on lihtsalt toreduse pärast. Korralik, villane mantliriie pärit nõukaajast ja ämmalt ärandatud, vooder õmblusvabriku jääk. Tegelikult läkski mantlike mulle maksma paar- kolm euri liimiriidele ja muudele vudinatele. Sellest järeldagem, et ise õmmelda on majanduslikult väga  kasulik.


7 kommentaari:

Kadri Kivistik ütles ...

Fantastiline mantel! Ma soovin ka sellist :P Ja sellest oleks küll kahju olnud kui varblasest ainult sabatutt oleks näha jäänud! See ju üks ilmatu asjalik varblane :) Aga kus on taskud?

Neljandik ütles ...

Mantel on tõesti võrratu! Kadestan selle omanikku :D

Kadri Kivistik ütles ...

Ehhe - nüüd märkasin! Rätsepal pole aega oma pükse õigesse pikkusesse õmmelda ;) /Tegelikult käisin korra veel mantlit imetlemas.../

Õmblusmamsel ütles ...

Pükste pikkus on "lohakas elegants" ja õige daam kannab asju ridikülis, mitte taskus. :) Ridikül on planeerimisel.

Martaberta Kompulsiivkuduja ütles ...

Lihtsalt sõnatuks võttis. Mantel ja varblane ja see, kuidas inimesed ISE endale mantleid õmblevad. Varblane on ikka tõeliselt elutruu.
Ma lähen nüüd panen pea patja ja nutan natuke, et ma sihuke lammas olen, et õmmelda ei mõista...

Anonüümne ütles ...

Mantel, mis nööpide taga on, on imeline! Varblane ka, kohe eriti. Lihtsalt i-me-li-ne!

Anonüümne ütles ...

Uskumatult kaunis mantel!!! Ma tunnen end pisut kasutuna, kuna alles õpin masina niidistamist... Aga nii tore, et on olemas nii andekaid inimesi! :)