24. jaan 2015

Suure südamega lapitekk

Ausalt ütelda on see lapitekikene valmistatud sõbra- ehk valentinipäevale mõeldes. On ju mujal maailmas igatsorti temaatilised tekstiilid üsnagi levinud. Sõbrapäevaks südamed, Hollywoodiks, vabandust, halloweeniks kõrvitsad. Eks on ju meie poodidessegi säärane tingel-tangel jõudnud. Ei saa Õmblusmamselgi erand olla ja lapitekk läks minu Etsy poe täitmiseks. Nüüd on vähemalt midagi, mis tuleb välja siis, kui otsingusse kirjutada Valentines day quilt.(Kes viitsib, pange südameid) Vähemalt veidigi püüdsin ma üleüldistest punasüdametest erineda. Minul on valged südamed. Ja palju.

lapitöö, lapitehnika, sõbrapäev
Aga mida takune ja karune Õmblusmamsel igatsorti immitspäevadest arvab? (Immitspäev ehk uuspüha. Püha, mis on Eestisse imbunud peaasjalikult Ameerikast eelmise sajandi lõpukümnendil ning mida on siin usinasti tähistama hakatud. Eriti on tähistamist märgata Jyskilaadsetes kauplustes. Õmblusmamsli enda termin). Einoh, tore on. Tegelikult ei ole ma aru saanud, mis see sõbra või valentinipäev on. (Andke lollile andeks) On see päev, et kinkida töökaaslastele punaseid südameid, või päev tõelistele sõpradele kokkusaamiseks, või päev, kus juua oma armastatuga klaasike punast veini? Või on sõbrapäev üks ja valentinipäev teine? Tegelikult sooviksin ma, et kõik minu päevad oleksid täidetud sõpruse ja armastusega ja tundub et hingedepäeva väge sõbrapäevas siiski ei ole. Umbes nii nagu kosmonautide või tekstiilitöötajate päevas. Noh, aga see ei sega ju tähistamist.

Valentinipäev
Aga kui siit nüüd igasugused päevad välja jätta, on tegemist igati kobeda titetekiga. Puuvillane, tihetepitud ja suuruseks 115x115

laste lapitekk

1 kommentaar:

Kadri Kivistik ütles ...

Mul oli kuhjaga äratundmisrõõmu! Nii vägev on näha, et minu kapis maganud kangad on sinu tehtud tekis kõik ellu ärganud! Need valged südamed on kirsiks tordi peal :P Ma räägin (ja kuulsin, et teised ka), et sa oled fantastiline :)