1. veebr 2015

Juunikuu Lapitekk

Keset südatalve istub Õmblusmamsel jätkuvalt suves kinni ja istuks edasigi, kui neid suvekuusid vaid rohkem oleks. Nüüd siis maandus minu aastaaegade projekt juunis.Mina tunnen selles lapitekis pisut pojengide hõngu, (lugegem need abstraktsed nurgelised lärakad pojengideks) lapse ootusärevust, ühe juunikuu päikeselise hommiku soojust ja samas ka kargust. Kõik oli nii puhas ja värske. Nii hing kui vana maja ümber olev õunapuuaed. Nüüd ma üritasin kirjeldada ühte, oh kui ammust sünnipäevahommikut, kui pisike Õmblusmamsel sai parajasti seitsmeseks ning tiirutas tädi oodates ümber maja. Tädi tasus oodata, sest ta tõi alati kingituseks raamatuid. (Tädi töötas tollal raamatupoes). Mitte kunagi täiskasvanueas ei ole ma tundnud sellist sünnipäevaootuse tunnet. Noh, ja kõik eelnev peaks minema teemasse- kuidas saada inspiratsiooni.

quilting, patchwork
 Nagu näha, sünnivad säärasel lapitekil kasutada mõlemad pooled. Et ei kahtlustataks Õmblusmamslit totaalses ajanihkes, siis teine pool on täiesti jaanuarikuule kohane. Lapitekk on kokku pandud Ilme meetodil. Sõbranna Kadri ütles, et  on olemas ka peenike välismaakeelne nimetus, aga minu jaoks on see ikka Ilme ehk Pireparmu meetod, sest tema blogist lugesin ma esimesena, kuidas säärast lapitekki teha. Asi on ju "lihtne". Vatiini ja alusriidega tehakse valmis lapikesed ning ühendatakse need ribadega. Ahjaa, lapitekk on suurusega 153x153

teppimine
Aga üks asi on selge. Nii ribadega ühendamine kui hull lapitöö võtavad hullult aega. Vahepeal tundus, et juunikuu lapitekk saabki valmis juunikuuks. (Tütreke jäi tõbiseks ja muidu sada häda. )Mis aitab, on range plaanimajandus. Kord lugesin ma Kristjan Otsmanni raamatut "Hetk" ja mis selgub. Intuitiivselt olen ma juba pool aastat kasutanud Mark Foresteri ajaplaneerimise meetodit ehk Autofocuse süsteemi. Asi on palju lihtsam, kui see kõlab. Ma panen kirja tööd ja toimetused, mis on vaja päeva jooksul korda ajada. Kui asi tehtud, kriipsutan maha ning rõõmustan natukene. (Rõõmustamine on selle juures väga oluline) Näiteks kui kiri ütleb, et mul on vaja valmis õmmelda viis lappi, siis nii ma teengi.Enne sotsiaalmeediasse ei istu. Loomulikult tuleb päeva kirjutada ka asjalikud arvutialased tegevused. Siin on libastumise oht eriti suur ja lõpuks leiadki end pinterestist ja kui kaua oled juba olnud, ei tea. Kui on puust ja punaselt kirjas, et kirjuta Etsysse tootekirjeldus või uuri Twitteri kohta, siis nii on. Mõnikord tuleb koguni sääraseid asju  kirja panna, et survesta meest  blogisse sotsmeedia nupukesi panema. Uskuge mind, survestamine on kõige raskem töö, aga eile sai tehtud. Ei midagi kui follow me...  Ühesõnaga, plaanimajandus ja nimekiri aitavad alati, sest muidu oleksin ma selline udupea, et jumal olla ja ei saaks midagi tehtud.

summer quilt

4 kommentaari:

Mailis ütles ...

Sa oled nagu alati nii lahe ja lõbus :-)
No mina ei saa kuidagi selle plaanimajandusega hakkama. Ma ei jõua isegi nii kaugele, et päeva eesmärgid kirja panna. Teen seda küll mõttes. Aga printerest jmt, sh ka õmblusmamsli :-) lehed on päevakavale totaalselt hukutavad. Ja peagi lõuna juba käes. Nomisest et pühapäev. :-)

Kadri Kivistik ütles ...

Plaan: kiita Õmblusmamslit võrratu teki eest. Kui mul kunagi tütar sünnib ja sul see tekk veel alles on, siis ostan ära ;) Sest see on super armas! Järgmine plaan: minna teisipäeval raamatukogusse ja laenutada raamat "Hetk" ning alustada koheselt selle lugemist. Edasi tuleb loetu tegudesse rakendada ja õmmelda, õmmelda, õmmelda. Aastaplaan: ma tahan sügiseks endale uut masinat. Vana on vist väsinud. Uus maksab aga natuke alla 1000€. Eesmärgid peavadki suured olema, muidu ei viitsi nendeks pingutada :) Kui plaanid läbi kukuvad, tulen sinu juurde plaanimajandust õppima ;)

Anonüümne ütles ...

Tekk on imekaunis! Ja plaanimajandus on kadestamisväärne. Ma pean ka kogu aeg plaani, et plaani pidama hakata...
Kristel (KreekaPähkel)

Kaire Kollom-Vahtra ütles ...

Milline võrratu tekk :D
Plaanimajanduse ja nimekirja koostamise plaanin siit eeskujuks võtta :P