9. veebr 2015

Suhkrutükikese põll

Ma usun, et paljudel on veel meeles need nõukaaegsed Norma kuivainetopsikud, kuhu oli peale kirjutatud kas SUHKUR, SOOL, HERKULAD, MANNA. Maru toredad topsikud! Koos Vana-Toomase seinalambikesega moodustavad nad tõelise ENSV tootedisaini ime. Seda enam, et see ime oli pea kõigil kodus olemas. Ja miks mitte koukida inspiratsioon välja plekist suhkrutoosist. Kui nüüd üdini aus olla, andis selle idee mulle minu sõbranna Kadri, kui me vestlesime (vist) täpilistest kangastest. Kui ma ei eksi, siis ma koguni hüüatasin, et mul tuli idee, aga sellised hüüatused ei pane küll enam kedagi imestama.

Aga eks igal tööl ja tegemisel on oma põhjus. Ehk koguni kõrgem eesmärk. Selle põlle tegemise põhjuseks oli rutiin. Mõnikord on mul tunne, et olen mingisse üüratusse rutiinirattasse kinni jäänud. Tavalisel päeval ma viin lapse lasteaeda, õmblen, käin toidupoes, teen süüa, toon lapse. Tuleb mees töölt, sööme. Heal päeval pistan talle järjekordse lapiteki nina alla, mille peale ta ütleb "tubli", või midagi sellist. Ma ei ole ehk veel sool või pipar, aga ammugi mitte suhkrutükike. Parimal juhul tunnen end manna või herkulatena. Noh, ja õmmelda on ju kõige mugavam dressides ja T-särgis. Ei mingit sära, särtsu ega üllatust. Glamuurist või romantikast rääkimata.

Aga kujutada ette! Mees tuleb töölt. Teda ootab kammitud ja kaunis kleidis naine, punane satsidega põlleke ees. Laud on kaunilt kaetud, lilled vaasis... nagu viiekümnendate filmist. Minu mees arvaks vist, et ta on uksega eksinud...  Aga proovige järele, mul on täpilist riiet veel. Kuna meil on võrdõiguslikkus ja sooneutraalsus, siis otse loomulikult, pärast sellist üllatust, paneb mees oma põlle ette ja peseb nõud puhtaks. Meeste põllest siis, kui leian meessoost vabatahtliku modelli. Otsingud jätkuvad...

3 kommentaari:

Neljandik ütles ...

Milline suurepärane mõte! Väga tore tulemus ka. Ja ikka peab vahepeal rutiinist välja saama, nii on elu magusam

Anonüümne ütles ...

Ma kujutan ette, et mu mees ehmuks ka ikka väga ära, kui nii ägeda põllega mind köögis näeks kojutulles.. samas äkki peakski ehmatama? Sellist põlle nähes tuleb igaljuhul põllekandmisisu peale..

Annika Pärtel ütles ...

Oi kui vinge idee! Mul on ka sellist põlle vaja!!! Kas Te tellimise peale ka teete?