10. apr 2015

Pistrikutekk

Kui tavaliselt kujutatakse titetekki ette millegi nunnukesega, siis seekord oli sooviks kaitsev tootemilind indiaani horoskoobist -pistrik. Soov on Õmblusmamslile seaduseks. Ma võin koguni Omnibuuli aplitseerida. Omnibuul on tegelinski Henno Käo loomingust ning tema omapäraks on see, et härra Käo on joonistanud Omnibuuli valge lärakana. Viimasel ajal olen ma päris palju sääraseid lustakaid jutukesi (ette) lugenud. Seda tavaliselt õhtusel ajal enne magamaminekut.

Aga ega pistrik ole mingi kiisuke või kutsuke, millede pilte kogu nett täis on. Ühtegi aplitseerimiseks sobivat pilti ei olnud, tee või tina. Olid mingid tigedad röövlinnud, küüned õieli ja pistrikunimelised USA hävituslennukid. Ükski neist ei kõlvanud. Eks tuligi ise joonistada ja loota, et on ikka pistrik, mitte pruuntuvi. Pealegi, mis võiks olla ilusam, kui lennata lillede kohal.
Ahjaa, pisikese  pistriku emme peab arvestama, et lapsuksest tuleb tohutu liikumis- ja tegutsemisvajadusega, kannatamatu ning rõõmsameelne päikeselaps. Väledaid jalgu emmele!
 Ahjaa, lapitekk on tilluke 100x100 cm, puuvillasest materjalist ja üleni tihetepitud.

lapitekk, lapitehnika

1 kommentaar:

Neljandik ütles ...

Väga kaunis tekk! Päikseline taust ja pistrik sobivad hästi ja tulemus ei ole küll nunnu aga on väga armas :)