15. apr 2015

Rämpsupadjad ehk "Luikede järv" elutoas.

Rämpsupadi on ebaturunduslikum pealkiri, mida üleüldse annab välja mõtelda. Tegelikult võiks pealkiri olla "Luikede järv", või "Igavese armastuse padjad", või nagu koolikirjandil "Valged luiged sisustuselemendina kui armastuse ja truuduse sümbolid", või midagi veel üllamat ning õilsamat.
Aga kui nüüd tagasi tulla sellise argise asja, nagu rämps, juurde, siis viimasel ajal olen ma praktiseerinud kangaste täiskasutust. See tähendab, et kangastest lendab mul parimal juhul prügikasti ainult mälestus. Ilmselt on siin süüd minu kirglikul hobil ning haiglasel austusel kangaste vastu. Nendeski patjades on nii palju mälestusi ja armastust. Igal kangakillul on minu juurde jõudmise lugu. Siin on tädi põlle, lapse seelikut, Abakhani kaalukangast, ühe ääretult toreda inimese annetust. Pealegi on mul õmblustoas prügikast enamjaolt tühi, mis on keskonnasäästliku eluviisi vaatenurgast väga tore. Paraku kasvavad hirmsa hooga hunnikud, mida iga normaalne inimene rämpsuks peab ning mõnikord tuleb Õmblusmamslil sellest prahist midagi asjalikumat vormistada. Näiteks nagu need luikedega lapipadjad.

dekoratiivpadi, õmmeldud padi
Padja esipalged on tihetepitud ning suuruseks 50x50.

tiheteping, lapitöö

Tagant käib padi lahti kõige lollikindlama meetodiga, nimelt nööpidega.

Torkasin padjad oma Etsy poodi müüki, kuid kui keegi neid juubeliks, pulmaks, sünnipäevaks, kihtsalt niisama... soovib, paluks kirjutada.

4 kommentaari:

verpa ütles ...

They are absolutely great!

ojake ütles ...

Ilusad!

Anonüümne ütles ...

Tase! Mulle väga meeldivad.
terv Kungla rahvas /isetegijast/

Kaire Kollom-Vahtra ütles ...

"Rämps" on küll kole sõne nii ilusate patjade kohta...
Ikka "kaunitarid" on Su padjad :D