11. mai 2015

Lapitekk kalameestele

Sedapuhku siis selline kalanduslik lapisünnitis. Ise imestan ka, et miks, sest minu peres ei püüa kala mitte keegi. Võiks ju. Eriti tore, kui see kala ka ära roogitaks ning korralikult valmis tehtaks.
Vaadates neid toredaid onusid, kes oma õngeritvadega viimastel kevadistel jääpankadel merelahe poole purjetavad, kipun ma arvama, et hobinduslik kalapüük on kõikemattev kirg, mis hävitab igasuguse terve mõistuse. Täpselt nagu lapinduski. Ma mõistan kalamehi suurepäraselt. Sestap sündiski see lapitekk kõikide olevaste ja tulevaste kalameeste kiituseks. Suuruseks tuli 130x173

nautical patchwork quilt

Nagu siililegi selge, algavad lapitekid kavandist. Ma olen näinud imelisi kavandeid, mida kõlbaks suurepäraselt seinale raamida. Milline täpsus, detailirikkus, millised peened arvutused! Ahh!
Nagu arvata võib, ei ole mul midagi säärast vastu panna. See kohvitassi taga Rimi kassatsekile tehtud sirgeldus ongi kõik. Ahjaa, oli veel üks suvaline ristkülik, mida saaks tinglikult lõikeks nimetada. Mida saakski siin vabanduseks ütelda. Ehk väga pika otsimise peale leiaks jäänukeid boheemlaslik-modernistlikust elegantsist.
Tuleb targu tunnistada, et esialgu ei ole mul halli aimugi, milline mu lapitekk võiks välja näha. Taevast pähe sadanud ideekillu ajel hakkan aga ühest otsast pihta ja loodan, et ikka teise otsa välja jõuan. Ühesõnaga, lapitekk kasvab nagu sisaliku saba. Kui midagi ei tundu õige, kaksan ära ja hakkan jälle otsast pihta. Tõsi küll. Klientidele nõndaviisi teha ei saa. Ma ei oskaks kuidagi põhjendada, miks lubatud liblikatest korraga lendavad lehmad on saanud.


Nagu näha, läks asi sedapuhku korda ja kavandil ning lapitekil on äratuntavaid jooni.
Mõnda aega tagasi meeldis mulle vaadata "Kodutunde" USA varianti. Enam ei meeldi, sest närvidele hakkas. Lähevad ühte tuppa ja kiljuvad tükk aega, lähevad teise tuppa ja kiljuvad veel kauem. Minule, kui tuimale eestlasele, tundus asi kentsakas. Aga ehk nad ongi sääl ameerikamaal sellised. Nojah, selles saates olid väga moes temaatilised lastetoad. Pigistatakse lapselt välja, et talle meeldivad teletupsud ja siis on kogu tuba paksult teletupse täis. Teletupsulambid, seinamaalingud, teletupsuteleviisor, Teletupsukisell akvaariumis, No-No voodi ja mida iganes. Ei ole ju mingit garantiid, et laps ka teismelisena oma teletupsutuba naudiks ja mida siis nende üüratute dekoratsioonidega peale hakata? Sestap on lapitekk küll tuntavalt loomulikum valik. Lapsele meeldib käia issiga kalal ja tal on voodi peal kaladega lapitekk. Miks mitte!

lastetekk

4 kommentaari:

sillulullu ütles ...

Päris lahe tekk! Meie peres on kalamehi küll ja enamgi, kuid tekki pole ma neile õmmelda jõudnud või õigemini pole selle peale tulnud. Vahvaid ideid sul jagub!

Kadri Kivistik ütles ...

Minu kavandit ära raamida pole küll mõtet! :D Aga jah - nagu me tuvastanud oleme, meeldib meile mõlemale täiesti erinevalt tekkidele läheneda. Mulle meeldib, kui mul on kogu tulemus teada ja silme ees. Siis saan südamerahus seda kokku õmmelda. Seega mu kavandid peavad põhjalikud olema, et ma kuskil "teelt ei eksiks" :D Selles osas ma täitsa kadestan sind - kui ma ilma kavandita teen, kukub ikka asi nadilt välja.

Sellest USA koduremontimise saate karjumisest ei saanud mina ka aru - muidu ju vaataks, kuidas lahedaid asju tehakse, aga et lõpptulemuse nägemiseks eelnevalt pidevat kisamist nägema peab... noooojahhh. :D Kalameeste lapitekki ei tasu mingite tupsude lampidega isegi võrrelda mitte - nendel pole ühtki nii originaalset asja! Ma juba ootan, mis idee järgmiseks sul tekile kukub :P

Kaire Kollom-Vahtra ütles ...

Superlahe tekk ja mõnusad värvid!

Kista ütles ...

Imetoredad värvilised kalakesed!