30. mai 2015

Me Made May tagasihoidlik lõpp koos linase kleidikesega

Mul on tunne, et keski on pool maikuud pihta pannud. Minu ajaarvamise järgi ei tohiks see lõppeda. Jah, paljud sündmused tuhisevad mööda kohutava kiirusega. Sellel pildil siin olen ma enda õmmeldud kleidi ja kampsikuga oma kõige noorema tütrekese lasteaia lõpupeol. Oh aega! Kas tõesti! Juba!
Õmblusmamsel
Aga nüüd kleidist, mis lõpuks ometi valmis sai. Tõsi, tükk aega pärast endale õmblemise nädala lõppu. Tavaliselt kirjutavad õmlusblogijad töö käigust, ette tulnud raskustest, lõigetest ja kangastest. Mina olen selle asemel lihtsalt umbluujuttu ajanud aga eks ma katsu nüüd asjalik olla. Ma tõesti püüan. Kõigepealt lõige: Burda 8/2014 Eriti korralik õmblusblogija lisaks mudel 104 B. Ja see oli suur viga. Säärase tegumoe puhul oleksin pidanud lõiked ise joonistama. Loomulikult, kui on ideaalne burda keha ei ole see tarvilik aga minul sellist keha taeva armust antud ei ole. Paraku olin ma lõigetega tegelemise hetkel laisk nagu boamadu no ja jändasin ning jaurasin hiljem topelt. Kõigepealt tuli kehapikkus lühemaks teha, mis otseloomulikult viis paigast ära lõikelised ühendused vööjoone piirkonnast. Lõige oli rinnakamale ja õlakamale tädile kui mina seda olen ning see asjaolu muutis totakaks ette näidatud varruka kuju. Ühesõnaga- ehitasin kleidi mulaazi meetodil ise selga.
Materjal on linane ja seda on loomulikult kaugele näha. Kõige paremini sobib kleiti kasutada püstijalabaarides ja vabaõhukontserditel. Hoiatus- mitte istuda!  Pärast laste laulukeste kuulamist ja heldimusest pisarate pühkimist näeb kleit välja vat selline kortsus käkk. Aga ikkagi linane ja õhukese puuvillase voodriga igati ihusõbralik asi. Kleidijagu kangast sai kunagi mingist pankrotipesast paari euri eest välja nihverdatud ja vooder on sõbramehe poolest. Vast kolm euri ongi selle kleidi krõbisevas hinnatav väärtus. Lisaks jäin ilma paarisajast grammist närvirakkudest. Pole paha sellise kergelt modernistliku kleidikese eest!

linane kleit
Aga et minna Me Made May-ga võidukalt lõpuni, siis eelmisel pühapäeval käisin ma päälinnas puhkusel. Puhkus oli väga kosutav ja ilm üle pika aja imeline. Sõbrad tallinnlased olid tublit tööd teinud, et taevas pilvedest puhtaks pühkida. Suured tänud neile fantastilise seltskonna eest.  Koos šaslõki ja arvukate kookidega sain juurde ka paarsada grammi närvirakke. Firmalt SewingLady on pärit minu pluus, mantel ja kott.

Õmblusmamsel

2 kommentaari:

Kadri Kivistik ütles ...

Ahh! See on see lõige, mida ma ka ilastades vahtisin. Huvitav, kas ma ka Burda raamidesse ei mahu? Sest ma kindlasti ei oska seda lõiget nii palju muuta, et see istuma hakkaks. Mulle meeldib sinine ja eriti meeldivad mulle need tepingud kleidil. Annavad ikka nõnda palju juurde :) Ja MMM'15 on mul ka täiesti untsu läinud. Järgmine aasta jätan tõenäoliselt vahele...

Triin ütles ...

Väga kaunis!