14. juuni 2015

Printsess Elsa kleidike

Terve suve jooksul tulevad minult lookesed vaid elust ja armastusest, sekka napilt näputööd, aga seniks üks suuremat sorti kleidiralli.
Alustagem esimesest. Kleidike lasteaia lõpupeoks. Valmistet kaunist helesinisest lilltikandiga puuvillakangast. Minule endale see kleit hirmsasti meeldib. (Küll on "ilus" see eesti keel.) Selline lihtne ja armas. Kannaks või ise.

pidukik kleit lastele
Paraku tuli mul enne lõpupidu üle elada kleidilahing. Nimelt ostis mu kallis ämm lapsele mingi roosa ja jubeda, tüllist ning läikivast kullatud polüestrist koosneva puhvitise. Müüdi seda asja kleidi nime all, kuid kleidiks tõrkus minu karge eestimaine mõistus seda pidamast. Pigem tundus karnevalikostüüm olevat. Ostis loomulikult lapse pealekäimisel. Ämm on mul väga lahke ja armas inimene. Oma ainukesele tüdruksoost lapselapsele ei ole tal millestki kahju. Aga nüüd paraku juhtus, et lihtne ning tagasihoidlik, pealegi sinine, ei kõlvanud enam kuhugi. Kõige hullem oligi helesinine, sest see pidavat poiste värv olema. Kus on võrdõiguslikkusvoliniku silmad?
Lõpuks siiski asi laabus, kui andsin pühaliku tõotuse, et laps võib roosa puhvitisega iga päev liivakastis mängimas käia. Helesinine kleidike jäi siis pisut paremateks puhkudeks.

laste pidulik kleit
Ahjaa, kanga hankisin imeodavalt ühest pankrotipesast, vooder on sõbranna annetus. Seega tuligi kleidi hinnaks vast vaevu viiekas. (Versus roosa puhvitis maksis suure allahindlusega 25)
Väikeseks vinjetiks: sellel pildil paistab taustaks minu isa hobi. Väike valik tema hinnalistest 
rododendronipõõsastest.

Pildil olev printsess Elsa ei ole paraku kuninglikust soost.

4 kommentaari:

kasitookaja ütles ...

Selline armas printsess imekaunis kleidis ei jää küll alla ehtsast kuninglikust printsessist :)

sillulullu ütles ...

Tõesti armas kleidike. Mulle meeldivad ka pisikeste tüdrukute seljas armsad ja lihtsad kleidid, mitte mingid vahukooretordid. Minu tütar lõpetas eelmisel kevadel lasteaia ja seal olid ikka paljudel tüdrukutel kohutavalt kohevad ja satsilised kleidid. Tundsin oma tütre kleidi üle uhkust (vaatamata asjaolule, et see oli ise tehtud) :)

Kaire Kollom-Vahtra ütles ...

Lihtsuses peitub võlu :D
Printsess on ikka ehtne, kui's siis muidu :D

Kadri Kivistik ütles ...

Nii armas tüdruk hästi armsas sinises kleidikeses! Ei ole kuskilt otsast üle pingutatud ega liiga ameerikalik. Palun nüüd järgmisi näha :P