10. juuni 2015

Roosamast roosamat pisipiigadele: lapitekk+lapipadi

Ausalt ütelda ei oska ma midagi eriti tarka selle lapiteki kohta ütelda. Võiks ju alustada, et kõndisin mina mööda oma armastatud reoveepuhastist (koht Pärnu linnas, mis on tiine erinevatest õmblusideedest ning on väga suur tõenäosus mõnega neist pihta saada), kui välguna tabas mind suur ning geniaalne idee. Tegelikult see nii ei olnud. Vabalt ringi hõljuvad ideed on palju napakamad. Antud hetkel on tegemist räiesti tavalise õmblusmamsellikult särtsaka titetekiga. Valmistatud minu Etsy poodi müügiks, sest üks roosa tekk osteti vahepeal ära. Koguni sarnast mustrit, rohelises variatsioonis, olen ma enne teinud. Küll aga tabas mind mai lõpus hiiglaslik õmblemistuhin. Võtsin viimast lasteaia viimasest nädalast. Nüüdseks olen ma täiskohaga emme ning minu teovõime õmblemise vallas on nagu teol. Õnneks mitte täielikult kadunud.

Suures õmblemistuhinas tundus tekist väheks jäävat. Sellepärast komplekt kaks ühes. Lapitekk ja padi. Isegi sügavalt enesekriitiline Õmblusmamsel arvab, et nunnu. Lapiteki suuruseks on 130x130, padjakene 40x40 cm. Mõlemad on tihetepitud ning puuvillastest kangastest.
Kui nüüd mõni eestimaalane sellist komplekti omale soovib, siis palun kirjutada. Ma hüppaksin suurest rõõmust lakke. (Meiliaadress on blogis üleval).

Pange tähele, see siin oli reklaam. Hakkama sain! Paraku on reklaamimistuhin mind täielikult maha jätnud. Kätt südamele pannes ei ole minus sellist tuhinat kunagi olnudki. Tüüpiline eesti nokitseja, ütleksin. Andke mulle ainult õmmelda. Las keegi teine promob, siutsub, säutsub ja on iga jummala päev pildil. Aga kedagi teist ei ole ja siis ongi Õmblusmamsel käsitööline mehe armust. Siia sobiks tsitaat Etsy meeskonna blogist: "Parim koht laiba peitmiseks on Google otsingu lehekülg number 2."
Aga aitab halast. Kindlasti on kõige suurem reklaam töö ise, kuid kui töö on kindlalt kodu seinte vahel, siis tänapäeval sellest ei piisa. Paraku on nii, et kes vähegi ja ükskõik mis eesmärkidel oma tegemisi kaaskodanikele tutvustada tahab, peab osa võtma netimaailma laadaplatsist. Siin on mõned arvutimaailma sahtlid tuhandetest, kuhu mina oma näputööd mõnikord topin:
Blogi - Kui nüüd kallid lugejad siiani jõudnud on, siis paistab, et neid mul siiski mõned on. Ei olegi nagu Naksitrall Muhv, kes iseenesele kirjakesi kirjutab. Kui ma mõnikord karjun, et Keegi  võiks Etsy teksti ära kirjutada, siis blogiga tegelen meeleldi ise. Juba gümnaasiumi ajal avastasin, et kirjatööde alased võimed olid pöördvõrdelised matemaatiliste võimetega. Matemaatilised võimed on ümar 0.
Facebook - Seda ajaröövlit olen ma ligi aasta pidanud. Noh, kas saab aastaga 400 laiki täis. Oleks ilus number. Nüüd ootan indu ja inspiratsiooni uueks kvalitatiivseks hüppeks. Kusagilt on mulle ilmunud mõned välismaised laikijad ja kavatsen mõned sõnad ka inglise keeles kirjutada. Selleks plaanitsen häbitult ära kasutada kõiki keelt valdavaid sõbrannasid.
Twitter - Müstiline koht, kus kõik helikiirusel ja vastutustundetult säutsuvad.  Tundub, et kui sa ei ole just president Ilves, kelle säutsatust kõik reporterid ootavad, ei huvita sa kedagi. Tavaliselt viskan kiiresti uue Etsy toote üles ning põgenen. Siiski on kaduvväike võimalus, et keegi näeb. On ka eesti Etsy meeskonna mängud, kus me vastastiku teineteist säutsatame. Õnneks on Twitter nii pealiskaudselt kiire, et vahel võtan sellestki osa.
Pinterest - Palju see koht nüüd promomisele kaasa aitab, ei tea. Ilmselt müügitulemustele mitte, kuid tööde levitamisele laiades massides küll. Üllatusena olen isegi oma lapitekke teiste inimeste kaustadest leidnud. Hoiatus! Pinteresti on oht pikaks ajaks kinni jääda.
Wanelo - Tegin konto aga ei tea isegi, mida arvata. Arvatavasti on see koht paljude omataoliste seas, kus oma veebipoe tooteid promoda. Esialgu on asi surnud ja matan maha. Ehk kunagi kaevan üles.

Vat selline jutt padjapoolte vahele.

2 kommentaari:

Martaberta Kompulsiivkuduja ütles ...

AWWWW!!! No nii nunnu on see tekike! Miks ma ometi ei ole titt... Ja sinu kirjutamise oskus on lihtsalt pöörane! Põrgusse (et mitte kasutada ühte teist adressaati) see matemaatika, kirjutamine ruulib ;)

Kaire Kollom-Vahtra ütles ...

Sama hea, kui Sinu kirjutamise oskus,
on ka sinu õmblemise ja värvide valimise oskus :D
Väga nunnu komplekt!