6. juuli 2015

Lapiseelikuplahvatus

Mida oskaksingi ma sellise seelikuralli kohta kosta. Õmblusmamsli tootmisüksus on täitnud nädalaplaani 100% ja seda kõike töötades poole kohaga. Kaks ja pool kohta hõivas modelliks olev neiuke. Eduka töö tulemusel valmis :
Sini-sini-sinine lapikleit Edale. Siin on tegemist täieliku taaskasutusega. Ennem ebamäärase pikkusega kleidi külge on istutatud meeste triiksärkidest lapiosa. Alläar on võrreldes Eestimaa rekorditega väga tagasihoidlik. Kõigest viie meetri jagu.

taaskasutus

Päikesetüdruku lapiseelik suurusele 110-116. Suurust on mõnikord maru raske määrata. Siin kasutasin Ottobres olnud mõõtude tabelit.  Kuigi minu neiuke on pisut pikem istub seelik talle päris kenasti. Paistab, et sobivuse skaalat võiks veelgi laiendada.

patchwork skirt, twirl skirt

 Kelmika liblika lapiseelik suurusele 116-122. Maru lahe, kui mõnikord liblikad riietele lendavad. See seelikuke siin on lainelise allääre ja lillat värvi voodriga.

patchwork skirt, summer skirt

Lapiseelik  "Ööliblikas päikeseloojangus".Tegelikult võiks seelikul ka palju titepärasem nimetus olla. Siin mul paraku omast käest modelli võtta ei olnud, sest suuruseks on 98-110. Jaah, paraku lapsed kasvavad.

patchwork skirt,

Roosa printsessi lapiseelik suuruses 116-122. Siia sobiks tuntud lause reklaamist: "Vat seda lapsed ostaksid". Reklaamis olid vist lapsed kassidega asendatud. Mul on küll neli tütart, aga ikka ei oska ma arvata, miks on pisikeste tüdrukute lemmikvärv valdavalt roosa. Minul oli omal ajal ka.
Kõik need lasteseelikud läksid Pärnu Kuurortigalerisse (Aia tänav 8) müüki.

girls patchwork skirt, ruffle skirt,

Vat niiviisi. Tsehhijuhataja Õmblusmamsel avaldab oma ainsamale töölisele Õmblusmamslile kiitust ja premeerib teda viie (ei, ikka ühe) jäätisega. Tänud ka modellile kannatlikkuse eest. Temast oli väga tubli uute seelikutega mitte liivakasti tormata. Modell on juba oma preemiaks mõeldud viis jäatist kätte saanud.

1 kommentaar:

Kadri Kivistik ütles ...

Mulle see sinine kleit ikka nii meeldib! Selline tunne, et tuleks endal mõnda särki lausa pikendama hakata kohe kui olen suuremast vaevast lahti saanud :)