17. juuli 2015

Pükse pisikestele poistele

Tagasihoidlikult mainin, et Õmblusmamsel tegi vahepeal ajalugu. Mitte kunagi varem ei ole ma õmmelnud poistele. No hästi, üks kord oli veel säärane juhus. Saage aru, neli tütart ikkagi ning jätkuvalt ei ole mul sitsidest-satsidest küllalt.
Poistepükste treimiseks olid mul ka omad tungivad põhjused. Esiteks on poistemammadest sõbrannad pidevalt kurtnud diskrimineerimist. Poistele ei olevat mitte midagi huvitavat ja omamoodi saada. Mina olen selle jutu peale muidugi silmad imestusest suureks ajanud, kuid kui pidevalt korrutatakse, ehk on siis jutus iva sees.
Teiseks soovisin ma ühte panna poistemoodi ning lapitööd. Tüdrukutega on ju lihtne. Koguni traditsiooniline. Lapiseelikud, satsiseelikud, kuid midagi mehisemat ei ole eriti üritatudki. Noh, minu arvates kukkusid püksid välja üsnagi lapilised. Aga hinnake ise...
Nagu näha, jäi mul pisut meestesärke üle. Need püksid on meetristele meestele ja mõeldud pooldesäärde suvepüksteks.

lapipüksid

Püksid merekarudele ja mürakarudele. Purjeka aplikatsiooniga ning linasest ja puuvillasest kangast.

patchwork trousers

Püksid pisut pikematele põnnidele. Inspireeritud dinosaurustest ning Jurassic Parkist. On vist säärane film lähiajal ilmunud.

patchwork trousers

See dinosaurus on üsnagi leebe ja nunnu tegelane. Liiki ei suutnud tuvastada. Mina isiklikult ei ole nii vana, et juuraajastul oleks elanud.


Kolmas põhjus oli tegelikult veel. Õmblusmamslil on Pärnus väike moedemostratsioon tulemas. 24 juuli kell 18.00 Pärnu Kuurortigalerii ees. Olete kõik oodatud. Sääl saab näha , lisaks lapiseelikutele ja kleitidele ka minu ääretult tagasihoidlikku panust lapipükste alal. Pooled sündivatest lastest, oh üllatust,  on ju poisid.

1 kommentaar:

Anonüümne ütles ...

Nii vahvad, eriti meeldivad mulle need purjekaga! Võtan ka hoogu, et oma pojale lapitehnikas pükse ja särke teha, aga lapiseelikud röövivad kogu aja :).
KreekaPähkel