26. aug 2015

Veel pükse

Veel üks ports püksikesi pisikestele poisikestele, mis said tehtud Õmblusmamsli moeväljanäituse tarvis. Püksid tulid sellised lustakad ja loomulikult lapilised. Rangelt soliidset ma ei oskakski. Need ankruga püksid leidsid juba omale peremehe Peremees poseeris kuidas jaksas.

poiste püksid
Õite kirjud ja lapilised püksid suuruses 110-116. Suurusega on nii, et peaasi ümber mahuvad aga midagi peab ju siinkohal kostma. Mina ettekirjutusi ei armasta ja sääre pikkust määrata ei taha.

lapitehnikas riided, patchwork trousers
Ja teised pruunikates toonides lapilised püksid suuruses 98-104. Ja nagu ikka mõnus pehme puuvillane kangas.

poiste püksid, lapitöö
Nõnda palju siis pükstest. Kirjutan parem paar irisevat sõna pildistamisest. See sellepärast, et lugesin käsitööajakirja sügisnumbrist jutukest käsitöö pildistamise kohta. Tõsi on, et suurem jagu käsitöölisi peavad selle asjaga ise hakkama saama. Loomulikult võib tellida ka asjatundja kuid paraku minul nii rikast meest ei ole, et säärane luksus kinni maksta. Ajakirja õpetus on asjalik. Kuidas ehitada valguskast ning laualampide ning muude vudinate abil korralik tassifoto teha. Kena kõik, aga mida teha siis, kui toode ei ole tass vaid näiteks lapitekk? Selline 2x2 meetrit. Ilmselt ollakse suuremat sorti põrandavaipadega sama suures hädas. Siin võiks muidugi soovitada kinostuudio laadset pildistamismaja lapiteki loomusele vastavate dekoratsioonidega. Näiteks erinevad diivanid, lauakesed, lambikesed. Vastav tapeet seinas ning loomulikult kõrgtasemeline pildistamistehnika. Nüüd koputas reaalsus aknale. Minul on priisata ühe pildistamisseinaga lapse toas. Kui koolilaud tuppa tõsta läheb veel kitsamaks. Pistan lapiteki krokodillidega lati külge ja nii sünnivad õmblusmamsli lakoonilised lapitekifotod. Muidugi võiks ka õue lehmatara pääle pildistama minna aga ma ei kujuta näiteks ette roosat lapitekki novembrikuises vihmasajus lehmakarjamaal.  Piltide ühtsuse huvides olen eelistanud seina. Sama hull lugu on novembrikuise valgusega. Mida ei ole seda ei ole. Õnneks kinkis kallis mees sünnipäevaks välklambid ja statiivid ning mõnel pimedal sügisööl tuleb hakata tootefotokatseid tegema.
Aga mis ma siin ikka irisen. Lõpetuseks mõned lõbusad Etsynäited müügifotodest. Enese silmaringi avardamise tõttu olen neid sadadekaupa läbi töötanud. Poliitkorrektsuse huvides pilte ei lisa:
Lapiteki müügifotol ilutseb esiplaanil prahti täis prügikorv.
Õhukeses pidukleidis lapsukene on pildistamiseks lumehange tõstetud.
Püksid on modellile silmnähtavalt kitsad, nii et nööp rebenemise äärel.
Kätised on kontmehele ehk luukerele kätte tiritud.
Pildil on haokubu ja väike nurgakene lapitekki. Väidetavalt müüdi siiski lapitekki.
Hahaa! Tänane leid! Keegi on mässinud end üleni lapitekki nii et vaevu silmad paistavad, istub sassis ning tegemata voodil ning teeb kolli. Hah, minu tootefotod ei olegi kõige hullemad.
Küll ma olen ikka õel.

Kommentaare ei ole: