8. okt 2015

Õmblesin mööblit

Jajah, justnimelt. Täpselt nii see oligi. Mis ma teha saan, kui treida ja hööveldada ei mõista. Süüdi on esiku remont ning minu sisekujundajapilguga tehtud värviküllane disain. Elu on näidanud, et mina olen meie pere parim tapeedivalija. Mees on see, kes kogu kupatuse kinni plekib ja seina lööb. Ojaa, vähemalt külalisi pole enam häbi kutsuda. Siililegi selge, et vana esikukapp ei sobinud enam mitte üks põrm. Esiteks oli vana ja teiseks liiga lai

mööbli restaureerimine

Tegelikult fakt, et midagi on vana, mind eriti ei häiri. Nimelt olen ma endale pähe võtnud, et midagi uut uute asjade poest ma enam ei osta. Päris nii hullusti mitte. Ostan seda, mis ise teha ei oska ja mida on vägaväga vaja.  Selle sammuga olen ülemailmse kapitalismi jaoks muutunud kõige mõtetumaks inimeseks. Minust jäävad puutumata uute riiete poed, uued nutiseadmed panevad mind vaid õlgu kehitama ning igasugu pudipadi ei vaja ma enam ammu.
Aga millest siis mööblit õmmelda? Kunagi ammu õmblustuppa ostetud riiul, mis sobis gabariitidelt väga hästi peegli alla ning mingisugune viisnurga sektsioonkapi osis, mis sobis esikupingiks.Riiuliga oli selline häda, et ei olnud ta ju mingi iludus ja hõljuktolmu eest puudus igasugune kaitse. Selle eest ei kaitse tegelikult mitte miski. Peale selle ei soovinud ma oma käterätte ning saunalinu otse avalikult eksponeerida. Õmblesin siis riiulile koti pähe.Kott on, otse loomulikult, lapitehnikas. Kuis siis muidu. Et asi veidi kobedam paistaks, üritasin pisut peenemat iluteppimist rakendada.

riiulikate, lapitehnika

Sektsioonkapi osis nägi välja täpselt nagu sektsioonkapi osis. Pärast katte pealenaelutamist näeb ta selline välja alles pärast altpoolt põrnitsemist. Eeldatavasti minu külalised seda reeglina ei tee vaid kasutavad seda sihtotstarbeliselt ehk esikupingina.

toolikatte õmblemine

Mul õnnestus väga hästi tapeedi mustrit ja tooni tabada, eksole. Pildilt on puudu väike hallikates toonides vaibake. Kinnitan, et igal vabal hetkel välgutan vaiba kallal usinasti heegelnõela.

lapitehnikas toolikate, lapitöö
1 kommentaar:

Ilme Aim ütles ...

Ah kui ilus on esik peale kaunite mööblikatete lisamist!