3. nov 2015

Merest inspireeritud lapitekk

Pärast kolmandat meremehelapitekki tundus, et sellel teemal ei ole mul küll enam mitte ühtegi mõttekildu. Aga võta näpust. Kui meri aknast paistab ning nõnda lähedal on, ei ole tal ju raske läänetuulega ka mõnd lapitekiideed saata.

nautical quilt, sailboat patchwork blanket

Neljas mereteemaline tekk tuli selline, purjekate ning roolirattaga poistekas. Aga et esipoolest vähe tundus olevat, on ka lapiteki tagumine pool lainetest kantud. Suuruseks sai 150x200

sailboat

Peaks ütlema, et olin tulemusega rahul. Suurest rõõmust võtsin lapiteki kaenlasse, tatsusin mere äärde ning klõpsisin mõned emotsioonipildid. Ronisin koguni linnuvaatlustorni merepanoraami taustal pildistama aga sääl ei olnud mu uut taiest kusagile toetada. Kohalikud kajakad olid kõhulahtistit söönud. Aga rannakivid on ka ilusad.

nautical quilt, sailboat , blue patchwork bedding

Ilm oli imeline, karge, selge ja puhas. Mereäär pea inimtühi. Jalutasin, tekike süles, nagu piknikule suunduv rannaline ning mõtlesin elu üle järele. Milline õnnis vabadus oli nõndaviisi, keset päiset päikselist päeva ringi uidata. See, kes kusagil kontoris, tehases, kassas või teab kus tööpostil on läheb sinna pimedas ja tuleb säält varsti pimedas. Juba kolmandamat aastat olen ma end sellisest tööpostist vabastanud. Ma olen vaba vastumeelsest sundtööst, nõudest hommikul varakult viisakas välja näha, õmblusmasin ei minesta, nähes mind tudupükstes. Keegi ei ütle mulle, millal mu isiklik kõht tühjaks võiks minna ning millal ma juhtumisi puhkust vajan. Peale selle olen ma end täielikult vabastanud korrapärasest igakuisest sissetulekust. Njah, see on kõige toreda kõrval üks pisuke tõrvatilk meepotis. Sellepärast on maru tore, kui leidub lapitekitellijaid, kes aitavad mul ütelda jah loomingule ning vabadusele.

3 kommentaari:

Kaire Kollom-Vahtra ütles ...

Väga ilus poistekas :)
Mõni saab sellest kindlasti unistuse merd seilata :D

Heljo ütles ...

Väga ilus! Oleks soov isegi omada sellist , aga veidi plikalikumat.

Kadri Kivistik ütles ...

Mulle ikka hullupööra meeldib see lapitekk. Mõnusad purjekad ja täpselt õiged värvitoonid! Nunnu :P