20. dets 2015

Pidulik pidukleit

Ahh, need peod võiksid ühtlaselt aasta peale jaguneda. Jõulude ajal on üks koolis, teine kooris, mõned olnud, teised tulemas. Vähemalt oli aeg märgata, et lapsel vana kleit väikseks jäänud ning vaja uut. Kleit ise tuli selline pisut "üle võlli". Segu 80-nendatest ja õnnelikust hipist.

lapitöö

Jah, kaalusin ka millegi viisakama tegemist. Näiteks must pihik ja valge pluusikene ja lapsukesel oleksid juuksed kenasti sätitud ja ta ei rahmeldaks ning kargaks pidevalt ringi ja käituks viksilt ning nunnult...  Paraku sobib minu omale Marju Kuudi stiil hoopis enam. Seda enam, et ta mul kogu aeg midagi laulab.
Pealegi, paadunud lapitekitajana, on mul kangariiulid täis puuvillast sitsi. Eiühtegi moekamat ja suuremat kangatükki, millest viisakaid riideid valmistada. Ainult igasugu rämpsu on kuid õnneks Õmblusmamsel armastab rämpsu. Nonii! Kogu tõde kleidist. Kehaosa on totakast miniseelikust. Vat oligi nii lühike aga õnneks piisavalt lai. Edasi minu pluus, tädi kleit, jope- ja mantlivooder, sall ja paar eelmise sajandi kleiti. Ajalugu missugune! Ja maksis ainult 80 senti lukuraha.

lapitehnika

Õnnestus mul tütrele ka korraks kenasti paigale suruda, aga eks ta jõulude ajal jälle lehvib ja laperdab, keksib ja keerleb.

patchwork dress

4 kommentaari:

Arella ütles ...

Tore kleit, keksimiseks ja laperdamiseks kui loodud!

Anonüümne ütles ...

Tõeliselt vahva kleit!!! Kannaksin isegi sellist, kuigi olen juba vanaema auväärses seisus, aga koos tütretütrega oleks küll lahe keerutada...

Neljandik ütles ...

Mis lõbu on olla viks ja viisakas? loomulikult peab üks õige elava loomuga tütarlaps keksima ja laperdama. Ja üks õige pidukleit peab keerutama, nagu mu kolmene ütleb. Mulle tundub, et see kleit keerutab imeliselt :D

Kaire Kollom-Vahtra ütles ...

Mulle ullult meeldib ülemine osa :D
Ja keerutamiseks sobib alumine lapiseelik ideaalselt!