27. dets 2015

Talvevammus tütrekesele

 Vammus tuli parasjagu selline, et jõuluajal kannatas isegi ilma jopeta väljas olla. Kus on lumi, kus on külm, kus on talv? Ühinen üleüldise hädaldajate kooriga. No olgu, külma kohta võtan täna sõnad tagasi.

lapitehnika

Järjekordselt on tegemist 100% taaskasutusega. Üks parasjagu hirmus "enne töötlemist" pilt.


 Tõehetk: Kord tõi sõbranna mulle üle pea tõmmatava musta kapuutsiga asjanduse: suurus 42/44 ning puhas meriinovill. Asjandus nägi armetult pisike välja. Minu noorimale tütrekesele paras ja parasjagu vanunud. Ihiii! (Irvitan habemesse) Arvata võib, mis sõbrannal asjandusega juhtus. Keegi togu, kelle nime me ei nimeta, sest see olin mina, oli toormaterjali saamise eesmärgil veel alläärde paraja augu lõiganud. Auku ei ole näha? No jumal tänatud, tükk aega paikasin. Edasi asjandus pooleks, lukk ette, vana kunstkarusnahkne jopevooder kraeks ja saigi asjandusest päris kobe asi. Noolgu, lukk näib pisut viltu sest asjandus oli vanumise käigus pisut kiiva kiskunud. Aga mõni mure see!


Aga liiguks sujuvalt seljaosa juurde. Siis tuleb muidugi alustada pisut kaugemalt. Mul oli suvel au osa võtta Katre Arula lapitöökursusest. Lisaks paljudele uutele oskustele ning tohutult paljudele ideedele, mis kõik oma järge ootavad, tekkis kindel soov vat sellesamale vammusele Karte lõiketehnikat peale teha.  Ja mitte tavalist, vaid Õmblusmamsli vürtsidega. Palun väga! Halliste tõllarattakiri on sujuvalt seotud talvise linnukesega. Mul on viimasel ajal kiiks riidetükke linnukestega kaunistada. Lõiketehnika õpetus on Katre Arula raamatus "Ajatud lapitööd"

õmblemine, villane vammus


Aga kuna ma võtsin  Isetegiga õmblemise aastaprojektist  osa ning järjekorras teine pluusikene jäi tegemata, siis paluks selle paksu villase vammuse lugeda pluusiks ning minu töö seks aastaks tehtuks arvestada.

Imelist aastalõppu!

3 kommentaari:

Esta ütles ...

Ilus ja leidlik, nagu sinu tehtu ikka :)

Lemmi ütles ...

Minu arust on see nii vahva taaskasutus.Nii palju väärtuslikku materjali sai endale ilusa vormi. See lukk. Kui sa poleks asjaolusid kirjutanud, siis ma poleks üldse mõelnud, miks see viltu on.Linnuke imearmas!

Kaire Kollom-Vahtra ütles ...

Väga vahva "pluusike"
Ja viltune lukk annab asjale jumet :D