4. jaan 2016

Aastaring kangal

Jällegi üks aastaring möödas ja uus ees. On tagumine aeg HÄÄD UUT AASTAT soovida. Ja kui kõik hääd soovid kokku panna, siis suisa peab tore aasta tulema. Igatahes ei kavatse Õmblusmamsel selgi aastal nime maha panna ja õmbleb sama usinasti edasi. Tore oleks, kui usinamaltki. Ületaks õige eelmisel aastal tehtu kahekordselt. Eelmine aasta valmis 27 lapitekki, siis sel aastal...  Noei, selline stahhaanovlane ma ka ei ole.
Seda enam, et kunagi ikka tuleb soe suvi ja siis tahaks puhata ja mängida. Suvi ongi minu lemmikaastaaeg ning seda täiesti praktilistel kaalutlustel. Kondid kardavad külma ja tavaliselt töötan päikesepatareidel. Weekendfestivali ajaks plaanin minna mürapagulaseks.Tore oleks näiteks Setu Kuningriigilt assüüli paluda.

lapitehnika, suvi, aastaajad
Ja ega kuldsel sügiselgi miskit viga ole. Rõhk sõnal kuldne sest pool aastat kestev november on mõnikord väheke liiast.

sügis,
Ning tänu taevale, lumi tuli maha ja valgeks läks maa ja minu hanepojuke käis sel aastal esimest korda kelgutamas.

talv, õmmeldud talvepilt
Ning lõpuks tuleb kevad puhkevate õite ning linnulauluga. Jah, ilus on see maa, mis on mu kodu.

kevadepilt, lapitehnika
Kogu see kupatus on aastaaegade tegeluspilt lasteaeda. Tellija jõudis minuni Lapibutiigi kaudu ning pildi esialgne idee pärineb Lapibutiigi  ilmajaama tegeluspildilt.Suur puu, millele saab nööpide ja aasade abil vastavalt aastaajale lehekesi, õiekesi või lumehelbekesi külge riputada. Muidu istuvad riputatavad vudinad suurtes taskutes. Pildikene on 1m x1m suur ning minu läinudaastane näputö.
Varsti tulevad juba selleaasta tööd peale aga mina vehin blogimaastikul ikka eelmiseaastastega.


2 kommentaari:

Ennike ütles ...

Väga ilus töö :)

Neljandik ütles ...

Head uut aastat! Aastaaegade tekk lasteaeda on vahva mõte!