10. jaan 2016

Värvimeistri imeteod

Ülipositiivne, särav, päikeseline lapitekk. Ei kiida siin ennast, vaid räägin värviteraapiast ning kollase värvi meeleolu parandavast ning toonust tõstvast mõjust iseäranis pimedal ajal. Selline mõju on tõepoolest olemas. Kontrollitud! Õmblesin lapitekki novembris- kõige pimedamal ning masendavamal ajal ning minul oli lapiteki tegemise ajal kogu aeg päikeseline meeleolu. Pealegi on kaheksakand-mustril rahvapärimuse kohaselt kaitsev mõju. Kui säravad värvid ning muster kokku panna, siis kaamose vastu peaks kaitse kindlasti olema.
Lapitekk on suuruses 210x160 cm
Aga mina ei ole põrmugi see värvimeister, milles postituse pealkirjas jutt. Hoopis Tiina Sillari on.

yellow patchwork quilt

Detsembrikuus toimus lapitööklubis, kuhu on mul suur au ja rõõm kuuluda, kangatrüki kursused Tiina Sillari juhendamisel.. Tiina blogi Kiriline. Pildi järgi võiks tunduda, et tegemist on kokanduskursustega, aga ei. Siin on väga väike valik sellest, millega annab kangaid tembeldada. Käiku võks minna praktiliselt kõik, mis värvi külge võtab, olgu selleks paprika, puupakk või piparkoogivorm.

Tööprotsess täies hoos ning värvi pritsib. Õnneks mitte põrandale ja seintele vaid proovilappidele.

Lõpuks roomasid tööproovid trepist üles teisele korrusele ning täitsid selle ühtlase kihina.  Maru usinad olime. Suurimad tänud värvimeister Tiinale, kes meid õpetama tuli. Kadrile, kes oma elamist laenas ja meie ülilahedale lapiklubile.

Minul oli igatahes väga huvitav sest sedaviisi trükkida annab ju kõigele, mis puuvillane ning kuuma triikrauda kannatab. Milline suurepärane võimalus peetud voodilinad näiteks seelikuks trükkida! Keegi ei saaks arugi, et tegemist peetud voodilinaga. Loodetavasti jõuavad voodilinakatsed õige pea ka sellesse blogisse. Ideid kerkis nagu seeni peale vihma.

1 kommentaar:

Anonüümne ütles ...

Väga ilusad tükid!