1. veebr 2016

Lumevalged lapipadjad

Vat selline oli lumevalge minimalism, mida ma mõnda aega tagasi oma töökambri aknast nägin. Inspiratsiooni mõttes loomulikult. Nüüd tuleb jälle ja järjekordselt tõdeda, et pilt muutub kuidagi haledasti hilissügiseseks. Hästi, vähemalt lumevalguse padjad jäävad.

taaskasutus, dekoratiivpadi, Patchwork pillow

Patjade tegemise põhjus on proosaline. Tahtsin teada, kuidas käitub väga veniv kudum lapitöös ning minu õmblusmasina all. Järeldus: pole väga vigagi kui alusriie alla panna. Kudumidki täitsa omast käest. Minu ja minu tüdrukute aja ära elanud kampsunid. Seega täielik taaskasutus. 

Taaskasutus oli ka patjade tagumine pool. Muidu terve kuid pisukese pleekimisjäljega kangas taaskasutuspoest. Pleekimisjälje pärast ei ole ma padjakestele müügiotsust välja kuulutanud vaid leidsin kosilase oma perest.
Aga mis puutub taaskasutusse, siis see on vägagi hingelähedane. Käin mõnuga mööda kaltsukaid ning lõigun häbenemata säält ostetud riideid ning kardinaid lapitekkidesse. Ka tellitud lapitekkidesse. Loomulikult on minu kollektsioonis ka hirmkalleid ning uhkeid lapitöökangaid. Mõned seisavad juba mitmeid aastaid riiulis, sest ei ole raatsinud neid teki sisse panna ja kodunt välja saata. Kuid et kogu lapitekk sellistest peentest kangastest teha..
Esiteks usun kindlalt, et mõne tobedalõikelise sitskitli päästmisega teen meie maailmale mikroteene. Teiseks on taaskasutus tegijale rahakotisõbralikum. Eriti keskmise  puuvillase kanga hinna juures mis võib keskmise lapiteki hinna kõrgustesse upitada.


1 kommentaar:

Ilme Aim ütles ...

Kõik nii ilusad tööd. Tuleb tunnistada et kanga hind on pea kahekordistunud, aga lapitekk ikka endises hinnas.Taaskasuta julgesti,meil siinkandis võiks ka mõni kaltsukas
olla