5. veebr 2016

Suur pisikese koera lapitekk

Uhh! Oli see vast tegemine sest pisikese koeraga lapitekk on tõesti suur, kui just mitte pirakas. Mõõtudega 245x190. Vat sedaviisi lapitekki tihedalt läbi teppides, nagu ma antud juhul tegin, on paar meetrit  x  paar meetrit peaaegu minu võimete piir. Lapitekk peab ju õmblusmasina peale, alla ning mõlemale küljele ära mahtuma. Peale selle peaksin ma selle kuhila all hingata saama ning lapitekki sujuva kerguse ning elegantsiga masinanõela all liigutama. Ahh, ehk kunagi saan ka spetsiaalvatustuse XXL suurus tekkidega toimetulekuks aga senini ei ole mul selleks piisavalt pappi olnud ning ka mees tõrgub teppimisraami all magama. (Mehe ärarääkimine on vist keerulisem kui papi hankimine) Mujale raam ei mahuks, kui keset tuba voodi asemele. Ja siis oleks muidugi ka uut pildistamisseina vaja. Selle teki puhul ähvardas seinal olev vintssüsteem koos lapitekiga laest alla põrandale räntsatada. Ja muidugi tuleks kasuks tunduvalt suurem töökoda, ja siis veel.... (Umbes pooletunnine kiirkõnes loetelu. Ma olen nii tagasihoidlik, eksole.)

kids patchwork quilt
Aga mis koerasse puutub, siis tellija soovis tekile oma perekoera. Pisikest karvast punakat  loomakest. Koer sai kunsti huvides siniseks värvitud.

lapitehnika, lapitöö
Väike ülevaade ka lapiteki tagapoolest. See tuletab mulle meelde, et taustaks kõlbavad kangad hakkavad mul armetult otsa lõppema. Peab jälle kangajahile minema.

lapitehnika, tiheteppimine

2 kommentaari:

Neljandik ütles ...

Nii armas koerake!

Anonüümne ütles ...

Nii vahva on ühe tekikese peal :)