15. märts 2016

Las uus saab lapitekilise alguse!

Teatan pidulikult, et on sündinud minu viies lapsuke, minu energia ja jõu kaapekakuke OÜ Õmblusmamsel!Siin on koht lilledele, kuumadele õnnitlustele ja ilutulestikule. Soovitatavalt võiks õhku lennutada värvikirevaid nööpe.
Tegelikult oleks ju loogiline enne firma luua ja alles siis mõtlema hakata, mida teha ning toota. Kunagi oli lehes kuulutus: ostan äriidee. Minu puhul ei ole see sugugi nii lihtne. Ei ole mul kunagi olnud põletavat soovi ärimutiks hakata ja äri teha ma tegelikult ei mõistagi. Siiani hirmust süda saapasääres, et kuidas küll firmaomanikuks olemisega hakkama saan. Tõsi, firmaomanik kõlab palju uhkemalt kui meeleheitel koduperenaine või pikaajaline töötu, peenemalt heitunu. Aga vat, mida üks inimene võib korda saata ainuüksi armastusest lapitöö vastu. Vaatasin järele: süda ei ole enam saapasääres, vaid lasi jalga. Sel hetkel, kui ma südametu olen võtan kiita ja laita oma "unelmate tiimi". Kõik algab ju inimestest!
Kõigepealt õmbleja. Tema on väga tubli. Suurte kogemustega, töökas ja kohusetundlik. Suudab kõik, või vähemalt peaaegu kõik, minu disaineri umbluuideed täita.  Disainer ise hõljub mõnikord peadpidi pilvedes. Jeekim, ühelgi normaalsel inimesel ei tuleks nõnda kentsakaid mõtteid pähe. Asjalike tööjooniste loomise asemel kirjeldas ta mulle viimati ideevisiooni linna kohal lendavast lapitehnilisest lehmast. Õnneks on mõnikord tema disaine ka kiidetud, eriti just oskust erinevaid värve kokku sobitada. Müügimehe, tegelikult muidugi müüginaise, ülesanne on kõik need lendavad lehmad maha ärida. See tüüp on tõtt ütelda pisut loru. Selle asemel, et löövat müügiteksti kirjutada kondab ta ringi pinterestis ja tegeleb tont teab millega. Pooled lapitekid on üldse müüki paiskamata. Muudkui vingub, et imelik on ja kuidas ma ikka midagi maha müün. Mõnikord isegi seda, et ilus asi, kahju hakkab teistele anda. Oh õudu!  Eks mul tuleb turundusosakonnal kõrvad pihku võtta. Õnneks klientide kirjadele ta siiski vastab. Seda vähemalt korra päevas. (Andis mulle pühaliku lubaduse.) Raamatupidaja on täielik põmmpea. Ei tea ei ööd ega mütsi. Raamatu pidamise asemel loeks ta raamatuid. Eelistatavalt armastusest. Vahetaks raamatupidaja hea meelega välja aga sellise palga eest (esialgu suisa ilma palgata) ei tule mulle mitte keegi tööle. Koristaja vaatas korra uksest sisse ja teatas, et tema ei ole võimeline nii jõudsalt vohavate kangahunnikute ja tolmurullidega võitlema. Küllap pean siis mina hoolitsema, et suurem hulk tolmurulle jääks õmblustoast väljapoole. Logistikule ja pakendajale on pakkuda esialgu ainult väga hooajalist tööd. Loodame palavalt töökoormuse suurenemist. Ja ongi vist kõik. Kogu see naiskond moodustab üheainsama ühenduse ja osaduse minu enesega ja minus eneses. Annaks taevas!

lapitekk lastele

Aga et postitus päris metsa ei läheks, siis siin on minu roosakirja öökullitekike, mis müügiks valmistet. Mis firma see on, kui midagi müüa ei ole? Lapiteki suurus 155 x 116, puuvillakangast ja tihedalt läbi tepitud. Firmaomanik arvab, et õmbleja ja disainer tegid head tööd.

10 kommentaari:

Esta ütles ...

Nii tore! Soovin õnne ja jõudu! Lugesin just, et emakeelepäeval kuulutati välja ettevõttenime võistlus, mille eesmärk on tunnustada eestikeelseid ärinimesid. Su OÜ nimi on sellel võistlusel osalemiseks nagu loodud :)

Kadri Kivistik ütles ...

Soovin siin ka sulle õnne, edu ja palju jaksu! Kes teeb, see jõuab ;) Reklaamin sind nii, kuidas oskan ja nii, kui palju jõuan :)

Ennike ütles ...

Väga, väga ilus tekk :)

Neljandik ütles ...

Palju õnne! Nii ilusate asjade müümise puhul peaks kõige suurem mure olemagi see, et ise ei raatsi valminud tööd käest anda :D Ja lendav lapitehniline lehm on suurepärane mõte! :)

Ilme Aim ütles ...

Õnnitlused Sulle. Ega seda lapihullust teisiti ei ravi,kui peadki töö ja hobi ühendama. Ilusat ooüütamist!Anonüümne ütles ...

Juhhuu!!! Palju, palju õnne, vedamist, jõudu, jaksu - kõike mida sellel puhul soovida saab. Viies lapsuke vajab kindlasti palju tähelepanu ja häid lennukaid ideid - senised tööd on näidanud, et neid sul jätkub. /Dominica

Anonüümne ütles ...

Kõike paremat OÜle ja kõigile tema töötajatele! :D
Taas väga äge tekk. (Tütar õhkas ka kõrvalt, et nii nunnu!)
Meeli

Kaire Kollom-Vahtra ütles ...

Palju õnne vastsündinu puhul- kasvagu ta rõõmsalt ja jõudsalt :D
Kõige suurem mure müügi puhul on tõesti see,
et ei raatsi oma loomingut käest anda :)

Ingrid ütles ...

Vastloodud äriühingule soovib õnne ja edu, õitsvaid aegu ja sõbralikku koostööd parasjagu eakas, nii umbes 17 aastane Kaldkriips OÜ, mis vaatamata oma vanusele...vaevleb üsna sarnaste sümptomite käes :) Aga äkki on Kaldkriipsul alles hiline puberteet :D Igatahes kriipsul on mamsli üle väga hea meel :)

Arella ütles ...

Pikka ja õnnelikku elu vastsündinule!