1. märts 2016

Südamlik öökullitekk

Ai, kui palju lapitekke on mul veel blogisse pistmata. Kallid lugejad võivad lapitekimürgituse saada.  Tegelikult täpsemalt 5 tükki, lisaks muud pudipadi. Ometigi kukkus see öökullitekk päris armsake välja. Oleks ebaõiglane ta oma lapitekigaleriist välja jätta, kuigi sarnast olen ma enne teinud. Isegi sarnastes toonides kuid hing tuli neil tekikestel täitsa teine.  See siin on pisut vana ja romantilise retrofoto moodi. Või umbes nagu pitsiline piparkook. Tekike on suuruses 130 x 170  ja leidis kodu ühe pisipiiga toakeses.

owl quilt, girls patchwork quilt

Aga kuidas ma nii täpselt tean, mis näidatud, mis mitte? Põhjus on minu viimase aasta nimekirjadelembuses. Ise ka imestan! Tehtud tööde nimekiri, juba näidatud asjade nimekiri, näitamata asjade loetelu, pikk joru kirjapandud toimetusi, millega vaja päevas hakkama saada, toidupoe nimekiri, minu suurepäraste ideevälgatuste kaustik, (mis on ju põhimõtteliselt ka nimekiri)...  Ainult ühest nimekirjast olen ma täielikult loobunud: See on tegemata õmblustööde oma. Poole aastaga kasvas too nii pikaks, et minu tervest järelejäänud elueast ei oleks piisanud, et kõike kirjutatut valmis teha. Pisut nagu närvidele hakkas käima. Siis muutsin tegemata tööde loetelu  nimekirjaks: tee ära selles kuus ning kurvastusega tuleb tõdeda, et tavaliselt lükkub pool toimetustest ikka järgmisesse kuusse.

owl quilt, girls patchwork blanket

Teki juurde tagasi tulles on ta , nagu tavaliselt, tihedalt läbi tepitud ning puuvillariidest. Ei liiga paks ega ka mitte liialt liru.

3 kommentaari:

Malle ütles ...

Väga-väga ilus! Meeldiv värvikombinatsioon.

Kaire Kollom-Vahtra ütles ...

Väga ilus tekk :D

Anonüümne ütles ...

Eelmistele kommentaaridele ei oska midagi lisada :) See tekk on tõesti ilus. Mulle väga meeldib.
Meeli