4. apr 2016

Lapitekk uhke ratsuga

Tellimustöö. Lapitekk suuruses 230 x 150. Hobusega. (Hobune on lapitehnikas, mitte päris) Puuvillastest kangastest. Tihedalt läbi tepitud. Ega vast rohkem ei peagi lisama. Kõik oluline on ju öeldud, eksole . Ja pealegi on kogu aeg maru kiire. Appikene, kuidas küll kõike jõuda!
Maru tüüpiline ettevõtjajutt tuli siin välja.
Kahjuks kõike ei jõuagi. Isegi imestan, kui palju kirglik lapitööga tegelemine ( igaüks läheb lolliks omamoodi) on toonud ellu loobumisi. Esiteks olen ma loobunud palgatööst kusagil x ettevõttes ja ajan lolli järjekindlusega oma asja. Kahte jumalat korraga ei ole võimalik teenida. Siililegi selge, et suures osas olen loobunud ka palgast. Edasi olen ma täielikult loobunud televiisori vaatamisest. Põhjus lihtne. Õmmeldes võib äärmisel juhul midagi kuulata aga mitte vaadata. Järelikult ei ole mul halli aimugi, mis sünnib "Pilvede all" ning "Padjaklubi" on vaid Õmblusmamsli töötoas patju õmmeldes. Nüüdseks olen ma isegi traditsioonilistest preemiakookidest loobunud. Mingi aeg tagasi tavatsesin eduka müügitehingu järel omale midagi eriliselt maitsvat lubada. Tegelikult olen üks paras maiasmokk. Antud juhul oli eriliselt maitsaks vaarika-bezeerull vahukoorega. Aga noh. Üks asi on see, kui müügitehing toimub korra kvartalis, hoopis teisem kui... Saage aru, ma olen küll mamsel, aga mitte niii Mamsel, et olla sama pikk kui lai. Tegelikult on premeerimine väga oluline, nii et siin tuleks kiiremas korras midagi asemele leiutada. Aga et asi nii masendav ei tunduks, olen loobunud virisemast igihaljal teemal: "Jälle pean ma tööle minema." Vastupidi, tööle (teise tuppa) lähen ma siiani hea meelega.

horse quilt,

Tagasi tulles lapiteki juurde, siis soovis ema kingitust oma hobuseid armastavale tütrele. Kujutasin kohe vaimusilmas ette roosat poni keset lillekesi, kui selgus et laps on tegelikult ratsutamist harrastav noor neiu. Nojah, paraku ei olnud roosa ponikesega siin midagi teha vaid asi vajas pisut "tõsisemat" lähenemist.

horse quilt, lapitekk lastele

1 kommentaar:

Anonüümne ütles ...

Igas mõttes mitmekihiline tekk. Kaugelt vaades tundusid need punased kolmnurgad täpselt keskaegse kindluse tornikiivritena ja hallid kolmnurgad on paekivist müüridega ühte värvi. Kuna pealkiri kõneles ratsust, siis arvasin esialgu, et teemaks on keskaegsed rüütlid ratsahobustel või siis muinasjutud (okasroosikese loss ja prints hobusega). Nii et jah, vaip nagu piltmõistatus - igaüks näeb erinevaid asju.