29. apr 2016

Lendavad raamatupidamispadjad.

Et kõik ausalt ära rääkida, siis läksin ma raamatupidamise kursustele. Mitte, et oleks korraga meeletut bilansiarvestuskirge tundnud. Ainult selleks, et mingitki aimu saada minu, kui ettevõtja, kohustustest võimuorganite ees. Ja mida olen ma neilt kursustelt õppinud? Nagu ei saa Õmblusmamslist tippsportlast ei saa temast ka raamatupidajat. No olgu, oma paari arvet oskan ma ehk kursuse lõpuks exeli tabelisse toppida. Aga üks asi on kindel. Raamatupidamise kursuselt olen ma saanud meeletu soovi õmmelda midagi absoluutselt jaburat. Alustasin muidugi must-valgega. Nagu aktiva ja passiva, deebet ja kreedit, kuid tiibadega porgandeid ei suuda ma mitte kuidagi põhjendada. Noppisin esimese idee, mis ümber minu tiirles. Selliseid asju ei suru ühessegi tabelisse. Tiibadega porgandid lendavad täitsa vabalt ringi. Ja tore on! Tuleb tunnistada, et raamatupidamine on minu ajus võimendanud kentsakate ideede genereerimist. Tahaks loota, et säärane nähtus toimub vaid minuga, sest vastasel korral oleks raamatupidajatena töötavate inimeste elu nagu deliiriumis joodikul. 

black and white patchwork pillow

Aga et asi nii kummaline välja ei paistaks, siis üks tiibadega sinilind. Sinilinnu nägemisel pidavat unistused täituma. Minu unistuste jaoks peaks sinilinde muidugi olema nagu hanesid kevadisel orasepõllul. See üks ei suuda suurt midagi, aga proovida muidugi võib. Näiteks, üks pisuke unistus oleks selline, et Õmblusmamsel, ettevõtjana saaks ainult õmmelda. Selleks on ta ju kutsutud ja seatud. Et saadan nagu oma mehe kursustele ja mis ta siis õpetajale ütleb? Et eit sai käibemaksu arvestamisest närvivapustuse ja kõvaketta asemel on must auk?

patchwork decorative pillow

Vat täpselt selline, aga loomulikult tiibadega. Siinkohal tuleks teha nägu, et tiibadega mustad augud on täiesti igapäevased. Muidu hakkab kallis kollektiiv mind lolliks pidama.
Tegelikult ei ole asi sugugi nii hull. Raamatupidamisel on ka mõningad positiivsed küljed.  Nii mõnigi kord olen ma end tundnud noore tütarlapsena. Täpselt sedasi, kui ma veel noor ja ilus olin ning füüsika tunnis istusin. Pea oli siis täiesti tühi ning hõljus mingis imelikus sfääris. Ja kusagil , pilkases pimeduses kõlkus õmblusniidi otsas aju moodi hernes. See tähendab, mitte muhvigi ei saanud aru.

black and white patchwork pillow, original home decore
 Aga padjad on suuruses 50 x 50 ja valmistet igasugustest kangastest.

1 kommentaar:

Kadri Kivistik ütles ...

Teen parasjagu süles magavále lapsele auru ja kohe mitte ei oska vaikselt naerda :D Seega väikemees vaatab mulle pahasena otsa ja üritab edasi magada. Tal oleks ka üht sinilindu vaja, kes selle vastiku tatitõve ära viiks, sest muidu emme vajub magamatusest musta auku või hakkab lendavaid porgandeid nägema :D Sinu padjad on fantastilised! Ma tahaks endale kohe sellist kodu, kus neid patju mõnuga diivani peal teistele ette näidata, aga praeguse meestevõimuga pole see kahjuks võimalik... Ma lohutuseks loen su postituse uuesti läbi ja itsitan edasi :)