11. apr 2016

Luige järv lapitekil

Jällegi üks lapitekikene, mille peale minu pildistamiskonstruktsioon pidi laest maha sadama.
Suuruseks 235 x 205.  Enamat on mul juba pisut keeruline teha. Nimelt panen lapitekke kokku põrandal, kuid suuremate puhul peaksin ma seda tegema laes. Sinna mahuks vabalt ka 3x3 tekike kuid siiani on pisukeseks takistuseks saanud gravitatsioon. Ka selle luigeteki puhul siin oli vaja rampraske diivan toa ühest nurgast teise lohistada, et kogu kupatus ära mahuks. Ja nüüd üks suurepärane lohistamisnipp: kui diivani jalgade alla toppida pooleks lõigatud kartul, lõikekoht allpool, libiseb diivan nagu jää peal. Tärklisejäljed ei ole sugugi nii hullud kui kriipimisjäljed.

red patchwork quilt


Nüüd pisut ka lapitekist endast. Tegemist tellimustööga ning sooviti lapitekki punastes ja pruunides toonides ning inspireerituna ühest minu varem tehtud padjast, luigega. Nii pruun kui punane on küllaltki tugevad ning jõulised värvid. Sestap pisut tasakaalustavat valget ja nii see lapitekk tuligi. Tehtud "hullu" lapitöö tehnikas ning oma töömahult täiesti hull töö. Paslik ainult tõeliselt hulludele lapihulludele  Peale selle on mul nüüd punased ja pruunid kangatükikesed toredasti otsas. Ega siis kangakorilasegi tuba kummist ole.

red patchwork quilt

Ja et hullule tööle kenasti punkt panna, on lapitekk tihedasti läbi tepitud.

red patchwork quilt

4 kommentaari:

Esta ütles ...

Vau. Ulmeliselt uhke töö!

Neljandik ütles ...

Tööd lähevad tõesti aina uhkemaks, ma tean nüüd juba ette et kui siin blogis on uus postitus siis saab midagi tõeliselt kaunist näha :)

Kadri Kivistik ütles ...

See tekk on fantastiline! Ma mitu korda juba siin vaatamas. Ja Koidu poolt kiidusõnad sinu töödele! :)

Ninell Tõnnisson ütles ...

See oli nii jõhkralt ilus tekk, et mu õde ei hakanudki seda päevatekina kasutama, vaid riputas seinale imetlemiseks!!! Ülihea töö!