26. apr 2016

Teksapadi nimega "Hoog"

Nimetada annab asju mitmeti. Siinkohal tundus "Hoog " just kõige õigem nimi olevat sest purjekatel tundub siin päris kõva hoog sees olevat. Mere puhul tulebki ju esimesena pähe tuul, vahused lained. Mere ääres on alati hoogsalt tuuline. Eks see inspiratsioon tuligi õmblustoa aknast õue vahtides. Mõnikord on vägagi tore lihtsalt niisama välja vahtida. Ei, valgeid purjesid ma oma aknast ei näe. Need jäävad pisut kaugemale. Küll aga tegi üks lohesurfar kord minu akna taga, üleujutatud lehmakarjamaal trikke. Oh aeg, milline hoog tal sees oli! 
Siinkohal ei pea mainima, et tegemist on taaskasutusega, sest mida muud üks teksapadi olla võiks.

nautical pillow, denim cuchion

Tegelikult on nimi väga oluline. Juba firmat registreerides küsitakse esimese asjana nime.  Minul oli selle nimega päris suur probleem. Käisin aastaid tagasi ettevõtluskursusel ja jäi mulle mulje, et Õmblusmamsel firmana, see ei lähe kohe mitte. Pidi kuidagi kentsakas olema. Ja milline normaalse mõistusega inimene end ikka vabatahtlikult mamsliks nimetab. Soovitati soojalt miskit asjalikumat leida ja nii käisid mul siin meeleheitlikud nimeotsingud. Nagu sõbranna Kati tabavalt mainis, olid Gucci ja Vercace juba võetud. Suure hädaga klapitasin isegi hääde sõbrannade-tuttavate- lapitajate nimekujusid: Mai Elamurajooni Lapikoda, Peen Lapipood, Kristas Design või koguni Kristavere.  OÜ sinna lõppu. Mitte ükski ei sobinud. Midagi lõikavalt vaimukat ei turgatanud ka, sel vaimuvaesel ajal, pähe. Nagu näiteks päevapiltnike firma"Pilt taskus" või OÜ ÕÄ. Päriselt ka! Sellised firmanimed on täitsa olemas.  Ja jäigi mul üle normaalne mõistus hüljata ning juriidilisametlikult siiski OÜ Õmblusmamsliks hakata.

1 kommentaar:

Kadri Kivistik ütles ...

Minu meelest on Õmblusmamsli nimi sulle juba külge jäänud ja seega täitsa sobilik OÜ nimeks ;) Padi aga jällegi on imeline! Alla imelise taseme töid enam ei ootakski sinult ;)