6. juuni 2016

Pisut suuremate tüdrukute beebiraamat

Ma sain ühel ilusal päeval väga karmi kriitika osaliseks. Pidin oma silmad peast häbenema. Kritiseerijaks oli mu oma armas tütreke ning asi selles, et kõikidele teistele lastele õmblen ma beebiraamatuid aga temale ei ole ta oma lihane ema mitte ügtegi õmmelnud. Täiesti südantlõhestav olukord! Ei aidanud ka meeldetuletus, et tegelikult ei ole laps enam ammugi beebi ning mäng, kuidas värvilisi kujundeid õigesse kohta sättida ning vildist õunakesi korvi pista ei peaks enam huvi pakkuma. Aga tõsi tema on ja fakt jääb faktiks. Beebiraamatut ei ole minu laps minult saanud.
Eks siis tuligi mõtelda, milline võiks olla pisut suuremate tüdrukute "beebiraamat".

soft book

Ja tundub, et välja mõtlesin. Minu tütrekest huvitavad kleidid. Sellised kleidid...

 Ja sellised...


Ja kõige paremad on pikad ning lehvivad kleidid. Riidekapp sai muidugi kiiresti täis kuid ega siis kolme kleidiga nukuriieteralli piirdu. Õnneks nuputasin välja ka riiete valmistamise lihtsustatud ning optimiseeritud protsessi. Lõikan käsitöövildist välja kleiditoorikud, kinnitan neile kahepoolse liimiriide. Annan lapsele niidi, nõela, hunniku kaltsusid, liimitavat krõpsupaela, käärid, nööbid ja paelad. Triikraud on meil nagunii pidevalt tulel ning tütreke juba teab, mis juhtub siis, kui sellega ebaadekvaatselt ringi käia. 
 Edasi loodan siiralt, et kleitide disainimine võtab tal pisut aega ning ma saan kasvõi natukenegi suvevaheajal oma õmblustöödega tegeleda.

3 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Väga äge idee! Kõik Teie tööd on lusti ja loovust täis ning meeldivad mulle väga. Jätkuvalt lennukaid ideid soovides,
Meeli Tartust

Kaire Kollom-Vahtra ütles ...

Väga vahva😍

Kaire Kollom-Vahtra ütles ...

Väga vahva😍