13. aug 2016

Mummuline lapitekk

Maru tubli olen viimasel ajal olnud. Egas meil, eestlastel erilist oskust ole iseenesele pai teha. Et ikka enesekiitus haiseb ja muud õudust ning kõik hää, mis enda kohta käib tuleks traditsioonide kohaselt suure hädaldamise saatel ümber lükata. Aga uskuge mind, suisa tervendav on ennast mõnikord kiita. Soovitavalt vähemalt paar korda tunnis. Kui loomulikult põhjust on ning põhjust tundub mul olevat. Kolme nädala jooksul olen toime tulnud nii lapse kui puhkava mehega. (Ei, minule ei ole mitte keegi puhkust andnud)

green floral quilt

Õmmelnud padja, koti, kleidi, sellesama lapiteki siin, kaks suurt lukuga avatavat seljatoepatja voodile, käinud Tallinnas, Tartus, suguvõsa kokkutulekul Viljandimaal ning paaril rattamatkal.
Pealegi, väike stiilinäide Õmblusmamsli argipäevast: Õmblesin juba kolmandamat barbikleiti, endal peas tööd ja kohustused trummeldamas. Veel viimane õmblus.... kui lapsuke saabub suure sületäie nukkasjadega ning teatab ülima rõõmuga: "Emme, ma tõin sulle veel kliente!" Noaitäh!
Klientide puuduse üle siin kurta ei saa.
Aga tagasi tulles lapiteki juurde, siis see komplekt siin sündis koostöös Leisi Lapikojaga, kes tellija minuni juhatas. Mairelt ülivinged kassidega padjad ning minult lapitekk ning voodile suured seljatoepadjad. Kogu kupatus pidi loomulikult üksteisega kokku sobituma ning kuna Maire kasutab palju täpilisi kangaid, siis on ka lapitekk omamoodi täpiline. Või  mummuline Õmblusmamsli võtmes. Et asi nii lihtne olnud, siis porolooni suurtele patjadele sain pealinna Hagelinist ning suurem osa kangaid  on pärit Tartu Abakhanist. Pärnus oli sobivas toonis rohelist vaid... põtrade ja jalgpallidega. Kumbki ei tundunud teemasse sobivat.

 Tellija pilt

Lapitekk on kahepoolselt kasutatav ja suuruses 140 x 220 ja muidugi ameerikaliku tepinguga. Kiidan oma randmeid, õla -ja käelihaseid ning selga vastupidavuse eest. :)

lapitekkide müük

3 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Olen ka elus mõne teki õmmelnud ja suudan ette kujutada küll, milline töö on selliste ringikujuliste plokkide õmblemine ja kogu teki läbiteppimine - mina sellega hakkama ei saaks. Kadedakstegevalt ilus tekk.

Kaire Kollom-Vahtra ütles ...

Väga ilus tekk-
kasuta kumbapidi tahes :D

inx ütles ...

terv, kas sellist tekki oleks võimalik ka teilt tellida ja kui jah, siis mis hinnaga.

Inge
septumpunktata@gmail.com