4. aug 2016

Piknikutekk

"Seina peal" tootefotod on siinkohal pisut jamad. Oleks vaja kõige hea-paremaga täidetud piknikukorvi, kena kohakest keset rohelust ning  mõnusat seltskonda, et siis väike fotoplõks ära teha. Sest see siin ei ole tavaline lapitekk, vaid hoopis lapipiknikutekk. Aga on, kuidas on ning kliendile õmmeldud tekikesega grüünesse tormata tundus pisut imelik.
Eks piknikutekiga seostuvadki kaunid hetked looduses täis rahu, vaikust, lõõgastust. Ühesõnaga puhkus. Aegu tagasi, kaunitel suveõhtutel tehases teises vahetuses higistades oli selline õnnis looduspiknik minu lemmikunistus. Minna ja olla, hoolimata kellaajast ja tööpäeva pikkusest. Ja tööinimese Murphy seadusest, et nädalavahetusel sajab tavaliselt vihma ja pisuke puhkuseaeg tundub nagu üks päev. Õõõõ, ükskord oli mul puhkus novembris. Vat siis kujutasin ma ette, et kui kunagi kodus töötama hakkan, küll ma siis piknikul käin, ning mere ääres jalutan ning naudin iga jumala päikeselist päeva. Arvake ära, mitu korda olen ma nüüd, ettevõtjana, oma unistuste piknikul käinud? Selle suve jooksul mitte ühtegi. Vot! Pidevalt uhan tööd teha. Aga mul on vähemalt see võimalus. Juba võimaluse omamine tundub õnnistav. Iseenese kubjas olla tundub pisut inimlikum kui jätta kõik soovid-tahtmised tehaseomaniku juhtida. 

patchwork quilt, piknik quilt

Aga piknikutekk on nagu ikka. Kokku-lahtipakitav, mõnusasti rihmaga õlale võetav.Ja teki põhi on veekindlast impregneerist. Seekord olid suurem osa kangaid teki tellijalt ning minu osaks jäi sobitamine ja õmblemine. Tagasisidena on klient oma tekikesega väga rahul. Piknikuteki suuruseks 170 x 170 cm.


Kommentaare ei ole: