12. sept 2016

Lapitekk nagu elu ise.

Oli see vast põnev ülesanne. Suisa katsumus ja proovikivi, sest  tegemist ei ole ju tavalise lapitekiga, vaid ühe töökollektiivi kingitusega oma kalli kolleegi pulmadeks. Õmblusmamsel jumaldab igatmasti proovikive, ka selliseid, mis 200 x 220 cm suured on. Pole probleemi! Erinevalt tavalistest lapitekkidest,ei saanud ma seekord keskpaigast pihta hakata, et täiesti suvaliselt mingi aeg lõpetada. Siinkohal oli vaja kontseptsiooni, kandvat mõtet ning löövat uba. Elu on üks kummaline asi. Umbes nagu lapitekk: üks tükike on hall ja igavavõitu, teine tugev ja särav, kolmas romantiline, neljas nurgeline ning mehelik. Nagu mina sättisin lapikesed ühte suurde lapitekki, on ka noorpaari ülesanne erinevatest elukildudest särav ja vägev elukaar ehitada. Ja ikka üksmeeles ning käsikäes. Sest üksik pilliroog on tormis-tuules nõrk, kuid koos moodustavad nad tugeva ning võimsa müüri.

wedding quilt, art quilting


Aga et tegemist olla loodust armastava perekonnaga, siis lapitekkgi maalähedastes toonides. Pilliroog on Pärnu oma. Tõin mere äärest ning sulatasin kangasse ning tepinguga ei ole ma ka põrmugi koonerdatud.

lapitöö

Nüüd kõlagu Mendelssoni pulmamarss ja soojad õnnesoovid noorpaarile Õmblusmamsli poolt.


3 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Sa oled ikka tõeline "lappidega maalija"!!!
IMELINE TEKK!!!
Astrid

Kadri Kivistik ütles ...

Minu meelest on see fantastiline tekk! Minu täielik lemmik sinu töödest! :) Need tumedamad ja heledamad kohad, erinevad mustrid, pilliroog ja sinna peidetud nimed - kõik kokku on imeline tervik. Ma usun, et noorpaaril on kingi üle ülimalt hea meel :) See jääb perekonna reliikviaks tõenäoliselt! :)

Ninell ütles ...

Väga väga ilus!